شما اینجا هستید
اخبار عمومی » سرمایه گذاری بخش خصوصی نقطه عطف توسعه صنعت ریلی

هم راستا با همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری حوزه ریلی مطرح شد؛
سرمایه گذاری بخش خصوصی نقطه عطف توسعه صنعت ریلی


عضو کمیسیون حمل ونقل، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی برگزاری همایشی به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری و روش های تامین مالی در حوزه ریلی را از اقدامات واجب و ضروری در این حوزه برشمرد و گفت: برگزاری این همایش باید همراستا با پررنگ شدن نقش بخش خصوصی در تصدی گری در حوزه ریلی باشد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مجتبی بهاروند عضو کمیسیون حمل ونقل ،لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی با بیان اینکه صنعت ریلی به عنوان صنعتی که ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری دارد گفت: پتانسیل قابل توجه این حوزه در جابه جایی کالا و مسافر به همراه ویژگی های قابل توجه همچون مصرف پایین سوخت و حمل و نقلی دوستدار محیط زیست که کمترین آسیب ها را به زیر ساخت ها می زند،موجب شده تا این صنعت به عنوان یک صنعت مناسب و ارزان نه تنها در ایران که در تمام دنیا شناخته شود.

وی افزود: برگزاری همایشی به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری و روش های تامین مالی در حوزه ریلی بی شک از اقدامات واجب و ضروری این حوزه به شمار رفته و باید عملیاتی شود.

بهاروند تصریح کرد: در کنار برگزاری این قبیل همایش نیازمند آن هستیم تا به سمتی برویم تا همراستا با پررنگ شدن نقش دولت در بحث سیاست گذاری ؛نقش بخش خصوصی در تصدی گری این حوزه پررنگ تر شود.

عضو کمیسیون حمل ونقل، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی بروکراسی بالای در حوزه ریلی را عاملی در کاهش انگیزه فعالان این عرصه برشمرد و گفت: نقش آفرینی کمرنگ بخش خصوصی و پیچیدگی های بروکراسی در حوزه ریلی از جمله مشکلاتی است که تمایل فعالان برای حضور در بخش ریلی را فرصت های سرمایه گذاری دراین حوزه با رفع این مشکلات بستر فعالیت تجار بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنند.

بهاروند حرکت دولت از تصدی گری به سیاست گذاری و همراه با آن ورود بخش خصوصی واقعی به بحث تصدی گری در این حوزه را نقطه عطفی در این توسعه این صنعت برشمرد و افزود: این اتفاق سبب می شود تا فعالان بخش خصوصی تمایل بیشتری به حضور دراین حوزه داشته باشند و درکنار آنها سرمایه گذاران نیز به سرمایه گذاری دراین بخش ترغیب شوند.

به گفته وی کاهش بروکراسی، کوتاه شدن زمان سیر و جابه جایی کالا در حوزه ریلی و همچنین زمینه سازی برای نقش آفرینی بخش خصوصی از جمله مواردی است که به گسترش و توسعه حوزه کمک خواهد کرد و این موارد بایستی مدنظر متولیان این حوزه باشد.

گفتنی است همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه ریلی ۱۱  آذرماه سالجاری در مرکز همایش های صدا وسیما برگزار می شود

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز