شما اینجا هستید
اخبار عمومی » سفر با قطار چه مزایایی دارد؟

سفر با قطار چه مزایایی دارد؟

شاید باورتان نشود اما در اروپا سفر با قطار بسیار محبوب‌تر از سفر با هواپیما و ماشین شخصی است. به‌خصوص جوان‌ها و کسانی که اهل سفر با کوله‌پشتی (backpacker) هستند سفر با قطار را به بقیه وسایل حمل‌ونقل ترجیح می‌دهند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام فلایتیو، سفر با قطار علاوه بر کم‌هزینه و امن‌تر بودن جذاب‌تر هم است. چون به شما امکان می‌دهد از مناظر زیبای اطرافتان لذت ببرید و آرامش بیشتری در سفر داشته باشید.

اگر همچنان فکر می‌کنید سفر با هواپیما، ماشین شخصی و اتوبوس بهتر از سفر با قطار است این مطلب را بخوانید تا با مزایای سفر با قطار آشنا شوید؛ اما اگر برای خرید بلیط قطاربرنامه‌ریزی کردید، فرصت را از دست ندهید و قیمت‌ها از فلایتیو استعلام کنید.

۱. کم‌هزینه بودن

سفر با قطار نسبت به سفر با هواپیما بسیار کم‌هزینه‌تر است، به‌خصوص اگر مقصد شما خیلی دور نباشد.

علاوه بر این قیمت بلیط هواپیما نسبت به شلوغی و خلوتی زمان سفر تغییر می‌کند و در زمان‌های پیک سفر افزایش پیدا می‌کند، در حالی‌ که قیمت بلیط قطار همیشه ثابت است. برای خرید بلیط قطار رجا می‌توانید همین امروز اقدام کنید.

۲. انعطاف بیشتر

اگر قطار مسیر مورد نظر شما زود پر نشود می‌توانید بلیط خود را هر وقت خواستید تهیه کنید؛ حتی چند دقیقه مانده به حرکت!

علاوه بر این، بعضی از مقصدها به دلیل قرار گرفتن در مسیر قطارهای دیگر، بلیطشان به‌راحتی در بیشتر ساعات روز قابل خریداری است.

۳. امکان حمل بار بیشتر

یکی از محدودیت‌های مهم سفر با هواپیما محدودیت میزان بار قابل‌حمل است. این موضوع باعث می‌شود خیلی از مسافران سفر با قطار را به هواپیما ترجیح دهند چون در قطار هیچ محدودیتی برای میزان بار قابل‌حمل نیست.

۴. کم دردسر بودن

به این فکر کنید که برای یک سفر ساده با هواپیما باید از ساعت‌ها قبل از پرواز به فرودگاه بروید، بار خود را تحویل دهید، از گیت بازرسی بدنی رد شوید و بعد تازه سوار هواپیما شوید. سفر با قطار هیچ‌کدام از این دردسرها را ندارد.

۵. دسترسی بهتر

برعکس فرودگاه که در اکثر شهرها در محلی دور از مرکز شهر و دورافتاده است، ایستگاه راه‌آهن معمولاً در مرکز شهر قرارگرفته و دسترسی به آن بسیار ساده است. به همین خاطر نیازی نیست که مسافت زیادی را طی کنید و ساعت‌ها در ترافیک معطل شوید.

۶. سازگار با محیط‌زیست

قطار به دلیل مصرف میزان سوخت کمتر با محیط‌زیست سازگار است و آسیب کمتری نسبت به هواپیما به محیط‌زیست می‌زند.

۷. داشتن آرامش بیشتر

علاوه بر اینکه در سفر با قطار می‌توانید از مناظر اطراف لذت ببرید، نگرانی‌های سفر با هواپیما از جمله نگرانی برای تکان‌های شدید، آب‌وهوای نامناسب، سقوط، هواپیماربایی و … را ندارید. در قطار می‌توانید با خیال راحت به کارهایتان برسید، بخوابید و رفت‌وآمد کنید.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز