شما اینجا هستید
اخبار عمومی » شروع سیر قطار گردشگری عقاب طلایی (قلب ایران)

شروع سیر قطار گردشگری عقاب طلایی (قلب ایران)

با سلام و احترام
به آگاهی میرساند قطار گردشگری عقاب طلایی (قلب ایران) با همکاری شرکت پاسارگاد تور در تاریخ ۱۵/۰۷/۱۳۹۷ از مرز سرخس وارد ایران شده و در تاریخ ۱۷/۰۷/۱۳۹۷ سیر خود را از تهران شروع خواهد نمود و گردشگران از شهرهای تهران، راین، کرمان، یزد، اصفهان، سعادتشهر، شیراز، مشهد، کاشان، قم، اراک، شوشتر، شوش، گرمسار، ورسک و پلسفید بازدید خواهند کرد و در تاریخ ۲۷/۰۷/۱۳۹۷ در تهران به تور خود خاتمه خواهند داد.
لازم به ذکر است سازمان قطار مذکور شامل ۹ واگن روس + ۱ واگن خواب ایرانی (۴۰/۱ پلور) از شرکت حمل و نقل ریلی بن ریل + دیزل زیمنس (جهت تامین برق) خواهد بود.
با توجه به اینکه واگن ایرانی از برق دیزل استفاده میکند ، واگن مولد برق روس در انتهای قطار قرار می گیرد.
در تاریخ ۱۷/۰۷/۱۳۹۷ یک واگن خواب (۴۰/۱ پلور) از شرکت حمل و نقل ریلی بن ریل در تهران به واگن های گردشگری روسی اضافه شده و در تاریخ ۲۶/۰۷/۱۳۹۷ از سازمان قطار در تهران منفصل مى گردد.
در تاریخ ۲۴/۰۷/۱۳۹۷ پس از حرکت از کاشان به سمت محمدیه ، قطار تا ایستگاه قمرود ادامه سیر داده و از مسیر قمرود – گار – قم – ساقه به سمت ایستگاه اراک ادامه سیر مى دهد.
در تاریخ ۲۴/۰۷/۱۳۹۷ سالنهای قطار عقاب طلایی در اراک متوقف و گردشگران سوار قطار ایرانی متشکل از سالنهای شرکت حمل و نقل ریلی بن ریل (۴۰/۴پلور + رستوران کابلی در وسط قطار) شده و از اراک به سمت شوشتر و شوش ادامه سیر داده و مراجعت مینمایند و در اراک مجددا به قطار عقاب طلایی سوار شده و ادامه سیر میدهند.
در تاریخ ۲۶/۰۷/۱۳۹۷ قطار از مسیر تپه سفید – تهران – ری به سمت ایستگاه گرمسار ادامه سیر مى دهد.
در تاریخ ۲۶/۰۷/۱۳۹۷ سالنهای عقاب طلایی در ایستگاه گرمسار متوقف و گردشگران با قطار ریل باس ارم (از شرکت حمل و نقل ریلی رجا) از گرمسار تا ورسک و پلسفید ادامه سیر داده و مراجعت می نمایند و در گرمسار مجددا به قطار عقاب طلایی سوار شده و ادامه سیر می دهند.
شایان ذکر است تعداد گردشگران این قطار ۳۲ نفر بوده که تبعه کشورهای آمریکا، آلمان، استرالیا، ایتالیا، سنگاپور، روسیه و مالزی می باشند. همچنین ۳۴ خدمه روس ایشان را همراهی و مشایعت می نمایند.
در پایان ضمن ارسال برنامه نهایی حرکت، خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به سیر منظم قطار مطابق برنامه اعلامی و نیز انجام برنامه عملیات آبگیری ، سوختگیری ، شست و شوی و تخلیه سپتیک واگنهای قطار یاد شده در ایستگاههای تشکیلاتی آن اداره کل اقدامات لازم مبذول نمایند.
​ ​
علی کاظمی منش
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز