شما اینجا هستید
اخبار نواحی » شمار قطارهای مسافربری مشهد – خرمشهر افزایش یافت

شمار قطارهای مسافربری مشهد – خرمشهر افزایش یافت
مدیرکل راه آهن خراسان گفت: شش رام قطارجدید به منظور جا به جایی زائران اربعین حسینی(ع) درمسیر مشهد – خرمشهر به صورت رفت و برگشت راه اندازی شد.

محمدهادی ضیایی مهر ظهر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حرکت این قطارها طی ۲۸ مهر جاری تا ششم آبان ماه آتی برنامه ریزی شده است. امکان تهیه بلیت این قطارهای فوق العاده از ساعت ۱۲ امروز ۲۶ مهر در همه مراکز فروش و سایتهای مجاز عرضه بلیت قطار فراهم است.
وی گفت: این قطارها با گنجایش دو هزار و ۸۵۰ مسافر علاوه بر گنجایش جاری در مسیرهای مشهد – خرمشهر و مشهد – کرمانشاه زائران اربعین را تا نزدیکی مرزهای شلمچه و مهران جا به جا می کنند.
مدیرکل راه آهن خراسان افزود: زائران خراسانی می توانند با تهیه بلیت قطار مشهد – تهران و تهران – کرمانشاه از ظرفیتهای فوق العاده بیشتری که راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای زائران اربعین تدارک دیده بهره مند شوند.
هم اینک هر چهار روز یک رام قطار از مشهد به مقصد کرمانشاه در نزدیکی مرز مهران مسافران را به آن شهر در غرب کشور منتقل می کند. همچنین روزانه یک رام قطار با گنجایش ۶۰۰ مسافر و یک روز درمیان یک رام قطار دیگر با همین گنجایش مسافران را در مسیر مشهد – اهواز – مرز شلمچه جا به جا می کنند.
از مجموع ۱۰ هزار کیلومتر ظرفیت شبکه ریلی ایران هزار و ۴۰۰ کیلومتر آن معادل ۱۴ درصد در خراسان رضوی قرار دارد. سالانه ۴۲ درصد قطارهای مسافربری کشور به مشهد رفت و آمد می کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز