شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » شکسته شدن رکورد ۳۰ ساله در ساخت ایستگاه راه‌آهن

شکسته شدن رکورد ۳۰ ساله در ساخت ایستگاه راه‌آهن

غلامرضا رضایی بالاجو سرپرست اداره کل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها، از افتتاح و بهره‌برداری ۱۰ ایستگاه راه‌آهن به مساحت ۴.۵ میلیون متر مربع تا پایان سال جاری خبرداد.
شکسته شدن رکورد ۳۰ ساله در ساخت ایستگاه راه‌آهن

غلامرضا رضایی‌بالاجو گفت: با توجه به اولویت توسعه شبکه ریلی در سال جاری، پنج مرکز استان در این سال به شبکه ریلی متصل می‌شوند و عملیات اجرایی ایستگاه‌های راه‌آهن سرعت بیشتری گرفته است.

او افزود: به دلیل کمبود اعتبار عملیات ساخت ایستگاه‌ها فازبندی شد و بخش مسافری در اولویت قرار گرفت. ابتدای سال ۹۶ با اخذ مجوز از شورای عالی فنی و پرداخت مطالبات پیمانکاران، ساخت ایستگاه‌های راه‌آهن شتاب بیشتری گرفت و رکورد ۳۰ سال گذشته را شکست و به دو برابر میانگین ساخت از لحاظ متراژ رسید.

رضائی‌بالاجو با تأکید بر افتتاح ایستگاه همدان و ساوه در مسیر تهران-همدان گفت: ایستگاه‌های فیروزان و کرمانشاه در محور غرب آماده بهره‌برداری هستند و ایستگاه‌های نقده و ارومیه در مسیر مراغه-ارومیه در مرحله نهایی آماده‌سازی قرار دارند. عملیات ساخت ایستگاه بستان‌آباد در محور میانه-تبریز شروع شده و تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. ایستگاه‌های کوهین، لوشان، سراوان و رشت نیز در مراحل پایانی عملیات ساخت قرار دارند.

سرپرست اداره کل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها افزود: مناقصه ساخت ۲۰ ایستگاه نیز تا پایان امسال برگزار خواهد شد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز