شما اینجا هستید
اخبار عمومی » شکل گیری سرمایه گذاری کلان در حوزه ریلی/غلات کشور به صورت یکپارچه از بندر بوسیله ریل جا‌به‌جا خواهند شد

به گزارش خبرنگار ریل نیوز، سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت تاید واتر با بیان اینکه ارزش این کار آن است که سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی شکل بگیرد، گفت: با توجه به مزیت‌های ارزشمند حمل و نقلی این موضوع برای ما بسیار با اهمیت و ارزشمند است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در شرایط سخت تحریم انجام این تفاهمنامه و عملیاتی شدن آن، همت بلند برای سازندگی کشور است، افزود: مدت زمان مذاکره برای تفاهمنامه تا انعقاد آن دو ماه بود که در نهایت شرکت تایدواتر با بررسی‌های متعدد به اهمیت این پروژه پی برد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، ادامه داد: مدت اجرای این طرح دو سال است که کار به زودی آغاز می‌شود.

او با بیان اینکه این یک پکیج کامل است گفت: ناوگان اتصال تامین ناوگان اتصال شبکه ریلی و ساخت سیلو در دو فاز به ظرفیت ۳۵۰ هزار تن است و این یکی از ۱۸ پهنه لجستیکی کشور به شمار می‌رود.

او ادامه داد: شورای عالی ترابری این وظیفه را به راه آهن سپرده و این یک آرزوی دیرینه بود که هم اکنون به مرحله اجرایی و عملیاتی رسیده است.

رسولیگ فت: بندر خشک لجستیک آپرین که در کنار کلان شهر تهران قرار دارد و ماموریت خود را به عنوان یک بندر خشک و دهکده لجستیک کار خود را آغاز کرده است.

مدیر عامل راه آهن اظهار کرد: در این راستا و پیش از این با ایران خودرو حرکتی انجام شده که با اجرای این طرح و سرمایه گذاری یک نقطه عطفی در فعالیت ریلی و صنعت حمل ونقل ریلی رقم خورده است.

رسولی در پایان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توسعه حمل و نقلی ریلی در کشور، گفت: ‌با این سرمایه‌گذاری یک نقطه عطف در فعالیت حمل و نقل ریلی شاهد خواهیم بود که بیش از پیش می توان در مسیر شکوفایی ریل در کشور و توسعه آن که مدنظر مقام معظم رهبری است، حرکت کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز