شما اینجا هستید
اخبار نواحی » صادرات بیش از ۱۲ میلیون دلاری کالا از راه‌آهن آستارا

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از شبستان، «رسول امیدی» گفت: در ۹ ماه سال جاری، ۶۸ هزار و ۷۸۵ تن کالا از راه‌آهن آستارا به خارج از کشور صادر شد.

مدیرکل گمرک بندر آستارا افزود: این مقدار کالا با یک‌هزار و ۱۶۶ واگن قطار به خارج از کشور صادر شد.

وی تصریح‌کرد: ارزش کالاهای صادر شده ۱۲ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۹۵۴ دلار است.

امیدی با اشاره به اینکه سنگ کلینگر، سیمان، کاشی و سرامیک از جمله کالاهای صادر شده به خارج از کشور بودند، گفت: مقصد عمده این میزان کالای صادرشده کشورهای اوکراین، فدراسیون روسیه، گرجستان و قزاقستان بود.

مدیرکل گمرک بندر آستارا با بیان اینکه در این مدت ۱۷۱ هزار و ۱۸ تن کالا به بارانداز راه‌آهن آستارا وارد شد، اظهار‌کرد: این مقدار کالا با ۲ هزار و ۷۲۷ واگن وارد بارانداز آستارا شدند.

وی گفت: ارزش این مقدار کالای وارد شده به بارانداز آستارا ۵۲ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۹۴۲ دلار است.

امیدی با اشاره به اینکه ام.دی. اف، غلات، چوب و انواع تخته از جمله کالاهای وارد شده غیرنفتی به بارانداز ریلی آستارا- آستارا است، خاطرنشان کرد: این کالاها از کشورهای جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه وارد بارانداز ریلی آستارا-آستارا شد.

مدیرکل گمرک بندر آستارا با بیان اینکه در این مدت ۲۵۸ هزار و ۵۲۵ تن کالای غیرنفتی به ارزش ۷۲ میلیون و ۷۵۴ هزار دلار توسط چهار هزار و ۴۳۲ واگن قطار باری در بارانداز ریلی آستارا-آستارا تخلیه و بارگیری شد، اظهارکرد: عمده مبدا و مقصد این میزان کالا کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز بود.

امیدی میزان کالای ترانزیت ‌شده در خط ریلی آستارا – آستارا در ۹ ماه سال جاری را ۱۸ هزار و ۷۲۲ تن کالا به ارزش هفت میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۳۴ دلار اعلام کرد و گفت: ترانزیت این میزان کالا با ۵۳۹ واگن قطار باری از روسیه و جمهوری آذربایجان به عراق و کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز