شما اینجا هستید
اخبار عمومی » صادرات بیش از ۱۷ میلیون دلاری کالا از راه‌آهن آستارا

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از تابناک ، «رسول امیدی»  گفت: در طی ۲ ماه گذشته از سال جاری ۴۰ هزار و ۳۵۵ تن کالا از راه‌آهن آستارا به خارج از کشور صادر شد.

مدیرکل گمرک بندر آستارا افزود: این مقدار کالا با ۹۳۸ واگن قطار باری به خارج از کشور صادر شد.

وی تصریح‌کرد: ارزش کالاهای صادر شده ۱۷ میلیون و ۲۹۵ هزار دلار است.

امیدی با اشاره به اینکه سنگ کلینگر، سیمان، کاشی و سرامیک از جمله کالاهای صادر شده به خارج از کشور بودند، گفت: مقصد عمده این میزان کالای صادرشده کشورهای اوکراین، فدراسیون روسیه، گرجستان و قزاقستان بود.

مدیرکل گمرک بندر آستارا با بیان اینکه در این مدت ۳۲ هزار و ۸۹۲ تن کالا به بارانداز راه‌آهن آستارا وارد شد، اظهار‌کرد: این مقدار کالا با ۹۲۶ واگن قطار باری وارد بارانداز آستارا شدند.

وی گفت: ارزش این مقدار کالای وارد شده به بارانداز آستارا ۱۵ میلیون و ۱۲۳ هزار دلار است.

امیدی با اشاره به اینکه ام.دی. اف، غلات، چوب و انواع تخته از جمله کالاهای وارد شده غیرنفتی به بارانداز ریلی آستارا- آستارا است، خاطرنشان کرد: این کالاها از کشورهای جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه وارد بارانداز ریلی آستارا-آستارا شد.

 
مدیرکل گمرک بندر آستارا با بیان اینکه در این مدت ۲۷۷ هزار و ۳۶ تن کالای غیرنفتی به ارزش ۳۷ میلیون و ۳۰۲ هزار دلار توسط یکهزار و ۹۳۰ واگن قطار باری در بارانداز ریلی آستارا-آستارا تخلیه و بارگیری شد، اظهارکرد: عمده مبدا و مقصد این میزان کالای وارداتی، صادراتی و ترانزیتی کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز بود.
 

امیدی میزان کالای ترانزیت ‌شده در خط ریلی آستارا – آستارا در طی ۲ ماه گذشته را ۲۰۳ هزار و ۷۸۹ تن کالا به ارزش چهار میلیون و ۸۸۴ هزار دلار اعلام کرد و گفت: ترانزیت این میزان کالا با ۶۶ واگن قطار باری از روسیه و جمهوری آذربایجان به عراق و کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز