شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ضرورت توجه به تولید داخلی در حوزه ریلی

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی، مدیر عامل راه آهن، در این نشست گفت: معتقدم با استفاده مطلوب از امکانات موجود و با همدلی و همت، می توانیم در کوتاه مدت به دستاوردهای بزرگی برسیم.

وی با اشاره به این که افزایش بهره وری یکی از اساسی ترین استراتژی های شرکت راه آهن است، افزود: معتقدیم در کنار توجه به توسعه و افزایش امکانات باید از سرمایه های موجود به بهترین شکل استفاده کرد و تقریبا در اکثر بخش ها از جمله راه آهن ارتقا بهره وری اقدامی ضروری و مهم است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، توجه به نیروی انسانی را در افزایش بهره وری بسیار موثر دانست و تاکید کرد: با افزایش نشاط در خانواده راه آهن و ایجاد حس همدلی و روحیه جهادی در انجام امور می توان بهره وری را افزایش داد.

رسولی افزود: در شرایط امروز کشور، توجه به توان تولید داخل بسیار ضروری است و ما با اعتقاد به این مهم و با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه حمایت از تولید داخل در حوزه ریلی تشکیل داده ایم تا از ظرفیت های موجود داخلی به بهترین شکل ممکن حمایت و استفاده کنیم.

مدیر عامل راه آهن یاد آور شد: در حالی که برخی تصور می کنند قطار غول آهنی است که با سر و صدا از میان شهرها عبور می کند اما به دلیل قلب های مهربان و خدمات دلسوزانه کارکنان شریف راه آهن و خاطرات خوش مردم از مسافرت با قطار، راه آهن و قطار در دل مردم جا گرفته و زیباسازی و بهسازی حریم راه آهن در شهرها و همچنین ارتقاء خدمات راه آهن به مردم در فهرست اولویت های ما قرار دارد.

امروزه راه آهن با حضور خود در شهرها و روستاها نه تنها موجب ارتقا شاخص های توسعه یافتگی آن مناطق به حساب می آید که بالاتر از آن یکی از ارکان هویت بخش به شهرها و روستاهای واقع در مسیر خود شمرده می شود.

خدمات متقابل راه آهن و مردم عزیز ساکن در مجاورت ریل اقتضا می کند که ما همواره در صدد توسعه خدمات خود به هموطنان ساکن در مسیر شبکه ریلی باشیم. درنتیجه بهبود مستمر ایستگاه ها و محدوده آن و توسعه خدمت رسانی به هموطنان را مسئولیت اجتماعی خود می دانیم.

مدیر عامل راه آهن تاکید کرد: با وجود ظرفیت های خوب موجود در این انجمن باور داریم در سایه همدلی و همکاری با هم می توانیم پروژه های خوبی برای بهبود شرایط موجود و انجام پروژه های ریلی و افزایش بهره وری به انجام برسانیم.

سعید رسولی در پایان گفت که راه آهن مصمم به همکاری با انجمن خیرین راه و ترابری است و قرار شد به فوریت متن تفاهم نامه همکاری میان طرفین جهت امضا تدوین شود.

انجمن خیرین راه و ترابری به منظور ایجاد بستر و تسهیل امکانات حمل و نقل در نقاط نیازمند، آسیب دیده و محروم توسط جمعی از خیرین تشکیل شده است. یکی از اهداف انجمن اشاعه فرهنگ مشارکت و جلب کمک های مردمی در حوزه حمل و نقل در مناطق محروم و نیازمند است.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز