شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ضریب اشغال قطار‌های استان کرمان بالای ۷۰ درصد است

ضریب اشغال قطار‌های استان کرمان بالای ۷۰ درصد است

مدیرکل راه‌آهن استان کرمان گفت: میزان ورود و خروج مسافران به اداره‌کل راه آهن کرمان را در سال گذشته حدود یک میلیون نفر بیان کرد و افزود: ضریب اشغال قطار‌های استان بالای ۷۰ درصد است.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدرضا فیروزکوهی، مدیرکل راه‌آهن استان کرمان دیروز پنج‌شنبه، ۱۸ بهمن در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۶۰ میلیارد تومان پروژه راه آهن در کرمان گفت: ۵۵۰ کیلومتر خط اصلی، ۱۵۰ کیلومتر خط فرعی در استان کرمان داریم و متوسط روزانه قطارهای مسافربری ۳ رام به مقاصد تهران و مشهد و ۵ زوج قطار باری از کرمان و ایستگاه‌های مبادی است.
وی میزان ورود و خروج مسافران به اداره کل راه آهن کرمان را در سال گذشته حدود یک میلیون نفر بیان کرد و افزود: ضریب اشغال قطارهای استان بالای ۷۰ درصد است.
فیروزکوهی به انعقاد تفاهم نامه با شرکت های فولادی استان در راستای سیاست های ابلاغی رهبر در برنامه ششم توسعه و اتصال کلیه مجموعه‌های اقتصادی به شبکه ریلی اشاره کرد و گفت: عملیات زیرسازی خط ریلی فولاد زرند ایرانیان به طول ۱۱ کیلومتر و آورده ۳۰۰ میلیارد ریال راه آهن انجام شده است و با این عملیات دو و نیم میلیون تن سالانه ورود و خروج کارخانه از طریق ریل انجام می گیرد.
وی تصریح کرد: طرح فولاد جلال آباد نیز به طول ۲۵ کیلومتر به شکل مشارکتی در حال اجراست و اکنون ۴۰ درصد پیشرفت دارد و ۷۰۰ میلیارد ریال آورده راه‌ آهن در این پروژه است.
فیروزکوهی گفت: مجموع این خطوط فرعی ۵ میلیون تن ورود و خروج مواد معدنی در استان کرمان ایجاد خواهد شد و ۱۰۰ میلیون لیتر صرفه‌جویی در بخش سوخت را برای استان به همراه دارد.
مدیرکل راه آهن کرمان با اشاره به بازسازی ۵۰ کیلومتر از مسیر بافق – زرند – کرمان گفت: با اجرای این عملیات امکان افزایش سرعت قطارهای مسافربری به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت فراهم می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز