شما اینجا هستید
اخبار عمومی » طراحی ایستگاه راه‌آهن یزد با افزایش همخوانی با فضای شهری

در ششمین نشست از سلسله جلسات “هم‌ اندیشی ایستگاه‌ها” مطرح شد:
طراحی ایستگاه راه‌آهن یزد با افزایش همخوانی با فضای شهری

ششمین نشست از سلسله جلسات “هم‌اندیشی ایستگاه ها” با هدف ایجاد هم‌ افزایی بین طرح‌های جامع ایستگاه‌های راه‌آهن کشور و بررسی طرح‌های جامع ایستگاه‌ های سایر کشورها، دوشنبه اول بهمن در ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در این جلسه که با حضور وحید علی قارداشی مدیرکل دفتر مهندسی و نظارت تأسیسات زیربنایی، کارشناسان و متخصصان راه‌آهن و همچنین مشاوران تهیه‌کننده طرح‌های جامع ایستگاه‌های کشور برگزار شد، ایستگاه‌های راه‌آهن شپارتون کشور استرالیا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بر این اساس، انتخاب این ایستگاه به منظور بررسی ایستگاهی در یک شهر کوچک با مقیاس جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر شکل گرفت که طرح جامع آن در سال ۲۰۱۷ مصوب و عملیات اجرایی آن از سال جاری میلادی آغاز شد.
از سوی دیگر از میان ایستگاه‌های داخلی، طرح جامع ایستگاه راه‌آهن یزد با تأکید بر افزایش همخوانی ایستگاه با فضای شهری و بافت‌های پیرامونی و کاربرد شیوه‌های جابجایی پاک (دوچرخه و پیاده) در تعامل با ایستگاه ارائه شد.
همچنین در این جلسه مقرر شد تا در نشست بعدی این اداره کل، طرح جامع و راهبردی ایستگاه راه‌آهن اهواز و نمونه‌های خارجی منتخب آن (ایستگاه راه‌آهن ترکمن‌باشی ترکمنستان و آلماتی قزاقستان) مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز