شما اینجا هستید
مترو » طرح اجباری شدن استفاده از ماسک در مترو را براساس دستور العمل ها اجرایی خواهیم کرد

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز به نقل از  مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه  فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه در راستای حفظ سلامت مسافران و پرسنل این شرکت و صیانت از بهداشت و سلامت عمومی نسبت به انجام ضدعفونی و نظافت ایستگاه ها و قطارهای مترو اقدام کرده افزود: با توجه به اینکه ایستگاه های خطوط مترو در زیر زمین قرار دارند کارکرد هواسازهای ایستگاه‌ها را افزایش داده ایم تا جابجایی هوا بیشتر شده و از ساکن ماندن هوای داخل ایستگاه‌ها جلوگیری شود در همین راستا استفاده از ماسک را به تمامی مسافران توصیه کرده و از مسافران می خواهیم فاصله اجتماعی را در هنگام  استفاده از قطارها رعایت کنند.

 وی تصریح کرد: اقدامات و برنامه‌ریزی‌های شرکت بهره برداری مترو براساس سیاست‌های کلی شهرداری تهران و ستاد ملی مبارزه با کرونا است و در صورت ابلاغ طرح اجباری شدن استفاده از ماسک در مترو براساس دستور العمل، این کار را اجرایی خواهیم کرد.
نوبخت گفت:  برای حفظ و ارتقاء سلامتی مسافران آمادگی هرنوع همکاری برای تامین و توزیع ماسک توسط شرکت‌ها، خیریه‌ها و نهادهای تامین و تولید کننده ماسک را داریم .
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن تشکر از مسافرانی که با  استفاده از ماسک به نوعی به شکسته شدن زنجیره انتقال کمک می‌کنند از سایر مسافران نیز خواست تا  نسبت به تهیه تامین ماسک و استفاده از آن در مترو اقدام کنند.
نوبخت در پایان خاطرنشان کرد:  این شرکت با تمامی امکانات موجود و توان اجرایی خود برای افزایش خدمات جابجایی و افزایش رضایت‌مندی مسافران تلاش می کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز