شما اینجا هستید
بین المللی » طرح سه پیشنهاد برای تقویت همکاری های ریلی

یازدهمین کنفرانس بین المللی بار راه آهن هایOSJD به کار خود پایان داد
طرح سه پیشنهاد برای تقویت همکاری های ریلی
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار راه آهن های osjd امروز با ارائه پیشنهاداتی به راه آهن ها، شرکت های ریلی و سازمانهای بین المللی، به کار خود پایان داد .
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت کنندگان در این اجلاس پیشنهاد کردند، به منظور تحکیم و تقویت تعاملات و بهبود همکاری های آتی میان راه آهن ها، کریریها، بهره برداران و فورواردهای بار در سرتاسر منطقه اوراسیا، اعضا از شیوه ای هماهنگ و ارتباطات منظم تجاری در راستای حل مشکلات رایج و ارائه خدمات به مشتریان استفاده کنند.
حاضرین در این اجلاس بر تمرکز بر ارزیابی بازار تولید کنندگان آسیایی و اروپایی برای ارائه محصولاتشان به بازارهای کشورهای CIS ، اروپای جنوب شرقی، جنوب غربی آسیا و کشورهای حوزه خلیج فارس تاکید کردند و یادآور شدند: اتخاذ سیاست های تعرفه ای هماهنگ درمورد پروژه های مشخص، می تواند میزان رقابتی بودن حمل و نقل و خدمات ریلی را افزایش دهد.
این گروه با یادآوری «اصل پنجره واحد تجارت» خاطر نشان کردند: تحکیم و تقویت همکاری میان راه آهن های osjd ، سازمان های فعال در زمینه حمل و نقل ریلی ، نهادهای نظارتی، مشارکت شرکت های حمل و نقلی، لجستیکی و فورواردی و تسهیل فرآیندهای عبور مرزی، از ضرورت های مورد توجه کنفرانس بین المللی بار راه آهن osjd برای توسعه حمل و نقل ریلی است.
درادامه این پیشنهادات، بر افزایش هر چه بیشتر کارایی حمل ونقل ریلی و ادامه فعالیت در زمینه اجرای بارنامه های CIM/SMGS تاکید شد و شرکت کنندگان خواستار نظارت جدی و دقیق اعضا بر برنامه حرکت قطارها و توسعه مسیر های ریلی در منطقه اوراسیا شدند.
حاضران در این کنفرانس توسعه فناوری های اطلاعاتی در شبکه بین المللی جهت تبادل اطلاعات را از جمله راهکارهای توسعه حمل و نقل ریلی دانستند و بر نظارت بر سیر و حرکت قطارهای کانتینری دربستی در راستای کاهش مدت زمان تحویل بار تاکید کردند.
همچنین از جمله دیگر پیشنهادات مطرح در این جلسه پیشرفت و توسعه زیر ساخت خطوط ریلی اصلی و نقاط عبور مرزی بود و اعضای osjd تسهیل و توسعه ، اجرای پروژه های مشترک با هدف بهبود همکاری در سطح زیر منطقه ای، منطقه ای و میان منطقه ای تاکید کردند.
گفتنی است یازدهیمن کنفرانس بین المللی بار osjd درحالی پایان یافت که موضوعاتی چون توجه به نقش فراینده حمل و نقل ریلی در ترافیک بین المللی آسیا- اروپا- در مسیر شرق – غرب و شمال – جنوب مورد توجه قرار گرفت.
دراین جلسه نکاتی چون ارتباط کشورهای حاشیه دریای خزر ، دریای سیاه و همچنین کشورهای حاشیه خلیج فارس در توسعه و بهبود ترافیک بین المللی بار ریلی و افزایش رقابت در این زمینه مورد توجه قرار گرفت .
بهبود شرایط برای گیرندگان ، فرستندگان کالا ، کریر ها ، بهره برداران ریلی و شرکت های حمل و نقل لجستگی از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود و در نظر داشتن جهانی شدن وتوسعه روابط بازار میان کشورهای منطقه اوراسیا برای توسعه ظرفیت های اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
دراین کنفرانس دو روزه شرکت کنندگان، فعالیت های کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه ملل متحد، سازمان جهانی گمرک، کمیسیون اقتصادی اروپای سازمان ملل ، سازمان همکاری های اقتصادی ، کمیسیون اقتصادی اوراسیا، سازمان همکاری راه آهن ها ، سازمان بین الدول حمل و نقل بین المللی ریلی ، آژانس ریلی اروپا و سایر انجمن های بین المللی را بررسی و بر تجاری سازی کریدور ریلی منطقه ای مابین قزاقستان ، ترکمنستان ، جمهوری اسلامی ایران شد.

یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) عکاس: یاسر علی بخشی
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 1
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 2
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 3
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 4
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 5
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 6
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 7
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 8
یازدهمین کنفرانس بین المللی بار سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) 9

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز