شما اینجا هستید
اخبار عمومی » عملکرد اداره کل راه آهن هرمزگان در شش ماهه سال۹۸

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز به نقل از روابط عمومی راه آهن هرمزگان ، محمد رضا چنگانی مدیرکل راه آهن هرمزگان عملکرد تخلیه، بارگیری و حمل کالا و ترانزیت این اداره کل را تشریح نمود.

چنگانی گفت : عملکرد شش ماهه سال ۹۸ این اداره کل در زمینه بارگیری، ۳ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۷۲۹ تن انواع محمولات و مواد معدنی و کالاهای تجاری و نیز شامل کانتینر و محمولات ترانزیت بوده که از مبادی ایستگاههای گل گهر ، معدن گل گهر و بندر شهید رجایی بارگیری شده و به مقاصد مختلف داخلی و خارجی ارسال گردیده است.

وی افزود : در زمینه تخلیه نیز به میزان ۶ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۳۳ تن انواع محمولات و مواد معدنی در سایر خطوط تخلیه این اداره کل از قبیل پالایشگاه، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (بارکو)، بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد رشد داشته است.

در همین مدت عملکرد راه آهن هرمزگان به میزان ۱۰ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۷۶۲ تن کالا و محمولات بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد رشد داشته و موجب رسیدن تن کیلومتر مرزی به میزان ۴ میلیارد و ۷۲ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۲۳۵ تن کیلومتر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن هرمزگان افزود: عملکرد بندر شهید رجایی نیز در این مدت، ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۳۴۳ تن کالا بوده که ۲ درصد رشد داشته و در زمینه کانتینر نیز با حمل ۱۹ هزار و ۶۶۲ واحد (TEU) بارگیری نموده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز