شما اینجا هستید
اخبار نواحی » عملکرد سال ۹۶ یزد در حمل ونقل ریلی باری

راه‌آهن یزد با انجام خدماتی در زمینه حمل‌ونقل باری نظیر ردیابی واگن‌ها، تعیین تعرفه‌های حمل بار و قوانین و مقررات ریلی از جمله شرکت‌هایی است که هر ساله رشد خوبی را در زمینه افزایش حجم بار در شبکه ریلی به ثبت رسانده است.

به گزارش تین نیوز و در گفت‌وگو با مدیرعامل راه‌آهن یزد آمار حمل بار این شرکت در سال ۹۶ و رتبه‌های کسب شده توسط این اداره کل به شرح زیر است.

میزان تناژ بارگیری سال ۹۶:

در سال ۹۶ مجموعا ۱۶.۷میلیون تن بارگیری در حوزه راه‌آهن یزد انجام شده است که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته و طبق محاسبات صورت گرفته، ۹۲ درصد از برنامه ابلاغی سالیانه نیز محقق شده است. برهمین اساس راه‌آهن یزد موفق به کسب مقام اول در بین مناطق راه‌آهن شده است.

تناژ تخلیه بار راه‌آهن یزد در سال ۹۶:

تناژ تخلیه بار در این منطقه حدود ۵ میلیون تن بوده که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته و بر این اساس ۹۱ درصد هم از برنامه ابلاغی سالیانه محقق گردیده است. بنابراین راه‌آهن یزد موفق به کسب رتبه چهارم در بین مناطق راه‌آهن شده است.

تن-کیلومتر بار حمل شده در مبدا-مقصد راه‌آهن یزد در سال ۹۶:

این رقم ۹ میلیارد تن کیلومتر بوده که نسبت به سال گذشته خود یعنی سال ۹۵، ۱۳ درصد افزایش داشته و ۸۷ درصد از برنامه ابلاغی سالیانه نیز محقق شده است.بر این اساس راه‌آهن یزد موفق به کسب رتبه اول در بین مناطق راه‌آهن شده است.

تن-کیلومتر حمل و نقل مرزی از و به راه‌آهن یزد در سال ۹۶:

این میزان ۵.۷ میلیارد تن کیلومتر بوده که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته و ۷۰ درصد از برنامه ابلاغی سالیانه این شرکت نیز محقق شده است. بر همین اساس راه‌آهن یزد، رتبه دوم در بین مناطق راه‌آهن را کسب کرده است.

همچنین رتبه‌های جشنواره‌ای که راه‌آهن منطقه یزد کسب کرده به شرح زیر است:

– اخذ رتبه سه ستاره تعالی در جشنواره تعالی راه‌آهن

-اخذ رتبه منطقه برتر راه‌آهن در شاخص ایمنی

– اخذ رتبه منطقه برتر راه‌آهن در شاخص بهره وری

– اخذ رتبه دستگاه برتر استانی در شاخصهای عمومی جشنواره شهید رجایی

– اخذ رتبه دستگاه برتر استانی در شاخصهای اختصاصی جشنواره شهید رجایی

– اخذ رتبه دستگاه برتر استانی از دیدگاه مدیریت کلان استان در جشنواره شهید رجایی

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز