شما اینجا هستید
اخبار نواحی » فعالیت شبانه روزی در غربالگری مسافران ورودی به ایستگاه راه آهن مشهد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از صداوسیما ، رییس مرکز بهداشت ثامن گفت: در این ایستگاه ها نیروهای بهداشتی مجهز به دستگاه تب سنج هستند و با اجرای این طرح کسانی که تب داشته و مشکوک به بیماری کرونا باشند، شناسایی و برای بررسی بیشتر به پزشک مستقر در ایستگاه معرفی و در صورت نیاز به ویزیت تخصصی ارجاع داده می شوند.

دکتر حمیدرضا حسین زاده خاطرنشان کرد:مسئولین قطارهای مسافربری از مبدا تا مقصد(مشهد) نیز نسبت به شناسایی موارد مشکوک اقدام می کنند و در ورودی ایستگاه مقصد موارد مشکوک جهت بررسی بیشتر به نیروهای بهداشتی معرفی می شوند.  

وی با بیان اینکه فعالیت و خدمات این تیم ها در ایستگاه راه آهن به صورت شبانه روزی انجام می پذیرد تصریح کرد: توزیع بروشور، نصب پوستر و بنرهای آموزشی در ایستگاه راه آهن و قطارها و ارائه آموزشهای همگانی به منظور افزایش آگاهی جامعه در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از دیگر اقدامات این تیم های بهداشتی است.

دکتر حسین زاده اظهار امیدواری کرد: این آموزشها  و اقدامات با رعایت و همدلی و همکاری همه اقشار جامعه سبب رفع این بحران در جامعه شود چرا که رعایت بهداشت فردی و عمومی مهمترین راه پیشگیری از این بیماری است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز