شما اینجا هستید
اخبار عمومی » فولاد اسفراین برای قطارهای رجا چرخ تولید می‌کند

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا،حسن اسماعیلی اظهار داشت: در پی بازدید هفته گذشته مدیرعامل رجا از توانمندیهای مجتمع صنعتی اسفراین در زمینه تولید محور و چرخ قطار (منوبلوک)، وی امکانات این مجتمع را فراتر از انتظار خوانده و خواستار همکاری مشترک با مجتمع صنعتی فولاد اسفراین برای رفع نیازهای صنعت ریلی کشور شد.
وی با بیان اینکه مجتمع صنعتی اسفراین قابلیت تولید و تامین محورهای مورد نیاز بخش ریلی کشور را دارد، افزود: این در حالی است که برخی از لوکوموتیوهای داخل کشور به دلیل نبود چرخ، به عنوان نیاز مبرم صنعت ریلی،  و مشکلاتی که در زمینه واردات آن وجود دارد از چرخه فعالیت خارج شده است.

وی گفت: مدیرعامل رجا با تاکید بر حمایت از تولید داخلی این قطعات، اعلام کرد که همه امکانات و تجهیزات کارگاهی این شرکت را برای هر اقدامی که به رفع نیازهای صنایع ریلی کشور کمک کند، در اختیار مجتمع فولاد اسفراین قرار خواهد داد.

معاون بازرگانی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: این مجتمع صنعتی اصلی ترین تولید کننده محور از مواد خام تا مرحله نهایی در زمینه محورهای باری، روسی،  پارسی، محور لوکوموتیو و محورهای جی. ام است.
اسماعیلی افزود: مجتمع صنعتی فولاد اسفراین تنها دارنده تاییدیه راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای تامین محورهای لوکوموتیو است و در حوزه فناوری و تامین مواد اولیه در این حوزه توانمندی کاملی برای پاسخگویی به نیازهای داخلی صنایع ریلی کشور را دارد.

وی گفت: در تولید چرخ قطار نیز که نیاز اصلی کشور در این حوزه است، تحقیقات لازم انجام و نمونه اولیه آن در این مجتمع صنعتی تولید شده و اکنون به دنبال سرمایه گذاری برای تولید انبوه این محصول هستیم.
اسماعیلی، تامین سرمایه تولید انبوه چرخ قطار را نیازمند حمایت صنایع ریلی، راه آهن و سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشوردانست و افزود: این سرمایه می تواند از طریق پیش پرداخت تولیدات از سوی صنایع ریلی برای خرید تجهیزات انجام شود.

به گزارش ایرنا مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰نوع فولاد آلیاژی را دارد.

این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی در خاورمیانه، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.

این شهرستان با دارا بودن ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنعتی استان محسوب می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز