شما اینجا هستید
اخبار نواحی » قرار داد پروژه راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد به امضاء نهایی رسید

قرار داد ساخت پروژه راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد به امضاء نهایی وزارت راه و شهرسازی رسید و قرار بر این است تا موضوع عاملیت بانک مشخص شود.

 

محمد حسین علی در نشست خبری و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طول اجرای این پروژه ۵۴۰ کیلومتر است و در چهار قطعه اجرایی خواهد شد، افزود: ۲۳۰ کیلومتر از این مسیر از خراسان شمالی عبور خواهد کرد و مابقی قطعه ها در استان گلستان و خراسان رضوی قرار دارد.

وی با بیان اینکه قرار بر این است تا این پروژه با سرمایه گذاری هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اجرایی شود، ادامه داد: طی سال جاری اعتبار در نظر گرفته شده برای آن ۵۴۰ میلیارد تومان بوده است.

علی نیا اظهار کرد: ۸۵ درصد از اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد توسط فاینانسور خارجی و ۱۵ درصد آن نیز توسط شرکت آستان قدس انجام می شود.

وی تصریح کرد: قرار بر این است تا سالی دو هزار میلیارد تومان طی پنج سال برای اجرای این پروژه تامین مالی شود.

این مقام مسئول در ادامه درباره پروژه راه آهن جوبن-اسفراین- بجنورد نیز بیان کرد: بخشی از ساخت این پروژه در سال های دور انجام شده بود و هم اکنون در دو قطعه قاسم خان به جوین  و جوین تا اسفراین در حال اجراست.

به گفته وی قطعه قاسم خان به جوین ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قطعه جوین به اسفراین دارای ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی است که تاکنون برای این قطعه مبلغ ۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است و هنوز باید ۱۷۰ میلیارد تومان دیگر هزینه شود.

به گفته معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی قطعه اسفراین به بجنورد که طول آن ۱۰۳ کیلومتر است نیز مطالعات آن به اتمام رسیده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز