شما اینجا هستید
اخبار عمومی »  قطارباری مسیر لهستان تا ایران را با موفقیت طی کرد

 قطارباری مسیر لهستان تا ایران را با موفقیت طی کرد

عصر بازار- شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان ، از حرکت آزمایشی قطار کانتینری در مسیر«لهستان ، اوکراین ، گرجستان ، جمهوری آذربایجان و آستارای ایران » خبرداد و گفت : این قطار طی ۹ روز این مسیر را طی کرد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا, این شرکت روز پنجشنبه گزارش داد که قطار کانتینری آزمایشی در قالب طرح حمل و نقل در مسیر بین المللی جنوب – غرب از ایستگاه «اسلاوکوف» لهستان به مقصد ایران حرکت کرده و وارد ایستگاه آستارای ایران شده و هم اکنون در مسیر برگشت است .

بنا به این گزارش شرکت « آ .د.ی کانتینر» وابسته به شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان و پیمانکار این طرح ، با همکاری شرکت ‘Hupac Intermodal ‘ سوئیس موفق به اجرای این طرح شده است .
قطار کانتینری آزمایشی در مجموع مسیر دو هزار و ۳۵۶ کیلومتری ، شامل مسیر ۳۹۹ کیلومتری در خاک لهستان ، ۹۶۵ کیلومتری در خاک اوکراین ، ۳۹۶ کیلومتر در خاک گرجستان و ۵۹۶ کیلومتر نیز در خاک جمهوری آذربایجان و سپس ایران را ، ظرف ۹ روز طی کرده است .
این قطار آزمایشی به سیستم GPS مجهز است که حرکت آن را در طول مسیر ردیابی می کند.
قطار کانتینری آزمایشی با هدف بررسی مسایل تکنولوژی و نیز مدت حمل و نقل محموله ها در مسیر بین المللی جنوب – غرب راه اندازی شده است .
ایستگاه اسلاوکوف لهستان در تقاطع خط ریلی به عرض ۱۵۲۰ میلی متری و خط آهن استاندارد اروپایی ۱۴۳۵ میلیمتری واقع است که امکان تحویل محموله ها از کشورهای اروپای غربی در این ایستگاه و سپس حمل و نقل آنها از طریق مسیر جنوب – غرب را فراهم می کند .
شرکت راه آهن هدف از تا سیس شرکت وابسته ‘ آ .د.ی کانتینر ‘ را واگذاری حمل و نقل کانتینری بر عهده این شرکت عنوان کرد .
جاوید قربان اف رییس شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان ابراز امیدواری کرد که تاسیس این شرکت به توسعه ظرفیت های تر انزیتی کشورش کمک کند .
مسیر بین المللی حمل و نقل جنوب غرب شاخه ای از مسیر بین المللی شمال –جنوب به شمار می رود و هدف از راه اندازی این مسیر انتقال محموله ها از کشورهای جنوب شرقی آسیا به اروپای شرقی و از آنجا نیز به کشورهای اروپای غربی از طریق خاک ایران ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان و اوکراین می باشد .
تا به حال چند نشست با حضور مسوولان و نمایندگان رآه آهن جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان برای توسعه این مسیر بین المللی برگزار شده است .

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز