شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطارها در ناحیه شمال شرق با کمترین تاخیر تردد می کنند

مدیرکل راه آهن شمال شرق۱ :
قطارها در ناحیه شمال شرق با کمترین تاخیر تردد می کنند
مدیرکل راه آهن شمال شرق ۱ گفت: قطارها در مبدا با حداقل تاخیر ۴۰ ثانیه ای و در طول مسیر کمتر از ۲۰ دقیقه تردد می کنند که این امر جزء با تلاش و زحمات همکاران میسر نمی شود.

به گزارش ایرنا، فرشاد زادخور شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از خادمان برتر صنعت حمل و نقل ریلی استان سمنان، افزود: راه آهن شمال شرق حدود ۶۶ درصد از راه آهن تهران- مشهد را شامل می شود.
زادخور با بیان اینکه راه آهن شمال شرق ۵۴۱ کیلومتر و دو خط را پوشش می دهد، ادامه داد: ۸۰ رام در شبانه روز قطار مسافری و ۲۰ رام قطار باری در این مسیر تردد دارد که به مدد همکاران همگی با ایمنی و سلامت کامل به مقصد می رسند.
مدیرکل راه آهن شمال شرق(۱) تصریح کرد: افتخار کارکنان این ناحیه از راه آهن این است که خادم زائران امام رضا(ع) هستند.
امام جمعه شاهرود نیز در این آیین با تبریک هفته حمل و نقل، گفت: اگر ریل، جاده، مسیر هوایی و دریایی به منزله رگ در بدن باشند، نیروی انسانی رانندگان به منزله خون در این رگ هستند.
حجت الاسلام عباس امینی افزود: مسوولان قبل از اینکه این عزیزان مطالباتشان را به زبان آورند می بایست به مشکلات آنها توجه کرده و به اندازه بضاعت آنها را اجابت کنند.
امام جمعه شاهرود با بیان اینکه کار ماموران در راه آهن بسیار سخت و دشوار است، ادامه داد: ما باید به فکر این قشر زحمتکش که در شبانه روز و تعطیلات کار می کنند تا چرخه حمل و نقل از کار نیفتد باشیم.
امینی تجلیل از پیشکسوتان را مفید خواند و استفاده از تجربیات آنها را امری لازم دانست و تاکید کرد: باید قدردان زحمت گذشتگان بوده و راه آنها را ادامه دهیم.
وی با اشاره به اینکه درآستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، افزود: از مدیران و مسوولان شهرستان شاهرود درخواست شده تا موفقیت های چهل ساله انقلاب را به صورت گزارش برای مردم تبیین کنند.
در این آیین برای اولین بار مراسم تحلیف و سوگندنامه لوکوموتیورانان پایه یک که به تازگی موفق به کسب گواهینامه شده اند و استادان آنها برگزار شد، لوکوموتیورانان توسط رییس راه آهن شمال شرق و جمعی از مسوولان سردوشی دریافت کردند و از آنها تجلیل شد.
در پایان این آیین، جمعی از کارکنان راه آهن شمال شرق(۱)، بازنشستگان و تعدادی از خبرنگاران تقدیر شدند، سروش مولانا خبرنگار جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در دفتر شاهرود نیز در این آیین تقدیر شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز