شما اینجا هستید
بین المللی » قطار ایران – آلمان راه اندازی میشود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، عاشوری امروز به خبرگزاری صدا و سیما در تبریز گفت : این قطار برای حمل بارهای صادراتی از ایران و بارهای وارداتی از اروپا راه اندازی خواهد شد.
قطار ایران – آلمان راه اندازی میشودوی افزود : دو سال است که در حال رایزنی و حل مسائل مقرراتی با راه آهن آلمان هستیم و امیدواریم تا پایان سال نخستین قطار ایران – آلمان را راه اندازی کنیم.
وی به برنامه تبدیل راه آهن آذربایجان به مرکز لجستیکی منطقه برای حمل و نقل ریلی بین المللی اشاره کرد و گفت : به این منظور باید میزان تبادل ریلی کالا بین ایران و ترکیه و ایران و اروپا و ایران و آسیای میانه از طریق جمهوری آذربایجان افزایش داده شود.
قائم مقام مدیرعامل شرکت راه آهن ادامه داد : از چند سال پیش مذاکراتی با کشورهای آسیای میانه شروع شده است تا کالاهای این کشورها از مسیر سرخس به ایستگاه رازی و از آنجا به ترکیه عبور دهیم که در حال حاضر کالاها تا شهر وان حمل میشود و بنا داریم جابجایی کالا را به سایر شهرهای ترکیه و سپس به اروپا ادامه دهیم.
عاشوری همچنین از استفاده از ظرفیت مسیر ریلی جلفا برای تبادل کالا و مسافر با جمهوری خودمختار نخجوان تاکید و از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در طرحهای باری و مسافری راه آهن آذربایجان دعوت کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز