شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطار برقی تهران – مشهد ۲ ماه آینده کلید می‌خورد / آغاز ترانزیت بار در مسیر ریلی آستارا

قطار برقی تهران – مشهد ۲ ماه آینده کلید می‌خورد/ آغاز ترانزیت بار در مسیر ریلی آستارا

قائم مقام شرکت راه‌آهن از نهایی شدن قطار برقی تهران – مشهد خبر داد و گفت: تا دو ماه آینده ساخت این پروژه کلید می‌خورد.

برقی شدن قطار تهران – مشهد مراحل نهایی خود را طی می‌کند/  رایزنی برای تامین مالی پروژه ریلی  رشت آستارا با کشور آذربایجان

 

 

 

 

 

 

حسین عاشوری قائم مقام شرکت راه‌آهن با بیان اینکه قطار برقی تهران- مشهد مراحل نهایی را طی می‌کند، گفت: پیش‌بینی می‌شود با نهایی شدن مذاکرات با کشور‌های خارجی ظرف یک تا دو ماه آینده ساخت این پروژه کلید می‌خورد.

وی ادامه داد: خوشبختانه به دلیل آنکه مذاکرات ما در سطح بالا انجام شده و در مراحل نهایی خود قرار دارد، بنابر این برجام تأثیری بر روی آن نخواهد گذاشت.

آغاز ترانزیت بار در مسیر ریلی آستارا/ تأمین مالی پروژه ریلی رشت- آستارا با کشور آذربایجان

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن درباره ایستگاه راه‌آهن رشت به آستارا گفت: ایستگاه آستارا چند ماه پیش افتتاح و هم‌اکنون بار از کشور‌های روسیه و آذربایجان وارد کشور می‌شود که بخشی از آنها برای کالا‌های وارداتی و بخشی به عنوان کالا‌های ترانزیتی برای کشور‌های نخجوان و اعراب ارسال می‌شود.

عاشوری درباره برنامه آینده راه آهن در این مسیر ریلی گفت: با راه‌اندازی هرچه سریع‌تر مسیر ریلی قزوین – رشت می‌توانیم حمل‌ونقل ترکیبی را در این بخش فعال و برای تبادل کالا‌هایی که از خلیج فارس به سمت آستارا و در  ادامه به سمت آذربایجان، گرجستان و روسیه می‌روند اقدامات لازم را انجام دهیم.

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن در پایان گفت: دولت پروژه ریلی رشت – آستارا را به راه‌آهن واگذار کرده و هم‌اکنون شرکت راه‌آهن برای تأمین مالی این پروژه  با کشور آذربایجان وارد مذاکره شده است.

انتهای پیام/

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز