شما اینجا هستید
بین المللی » قطار بین‌المللی تهران-وان از ایستگاه راه آهن تهران حرکت کرد.

قطار بین‌المللی تهران-وان از ایستگاه راه آهن تهران حرکت کرد.

در راستای توسعه‌ی همکاری‌های کشورهای منطقه و گسـترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و کشور ترکـیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی شد.

برنامه راه‌اندازی قطار بین‌الملل تهران-وان شرکت رجا گفت: در حال حاضر قطار تهران- تبریز – وان ساعت ٠٩:٣٠ صبح روز دوشنبه از تهران حرکت کرده و شامگاه همان روز به شهر تبریز می‌رسد.

قطار یاد شده از ایستگاه تبریز نیز مسافرگیری و ساعت ٢٢:٣٠ به سمت ایستگاه مرزی رازی حرکت می‌کند.

مسافران در ایستگاه رازی از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه (خروج از ایران) را انجام می‌دهند، سپس قطار به سمت ایستگاه مرزی کاپیکوی در راه‌آهن ترکیه حرکت کرده و در این ایستگاه نیز مسافران از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه (ورود به کشور ترکیه) را انجام خواهند داد و بر اساس توقفات مرزی و تشریفات اعلام شده در هر ایستگاه، حدود دو ساعت این مراحل طول می‌کشد.

قطار پس از حرکت از ایستگاه کاپیکوی حدوداً ساعت ٠٨:٠٠ صبح روز سه‌شنبه به وقت ترکیه وارد ایستگاه مقصد یعنی وان می‌شود که در مجموع مدت زمان انجام این سفر در مسیر رفت یا برگشت حدودا ٢۴ ساعت می‌باشد.

قیمت بلیت قطار تهران- وان در حال حاضر با احتساب تخفیفات قابل ملاحظه نسبت به نرخ اصلی آن که در جدول کرایه‌های مشترک راه آهن‌های خاورمیانه، در مسیر رفت یا برگشت (بلیت یکسره) به میزان ٢٢۵ هزار تومان بزرگسال و ١٣٠ هزار تومان خردسال می‌باشد، که البته تخفیفات ارائه شده به صورت موقت می‌باشد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز