شما اینجا هستید
اخبار نواحی » قطار تبریز-وان هر دوشنبه از ایران حرکت می‌کند

قطار تبریز-وان هر دوشنبه از ایران حرکت می‌کند
بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قطار تبریز-وان هفته‌ای یک رام قطار دارد و در روزهای دوشنبه (به‌صورت شب‌رو) از تبریز حرکت می‌کند و بازگشت آن نیز روزهای سه‌شنبه هر هفته است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، مدیرکل راه‌آهن تبریز ضمن اعلام این خبر ادامه داد: ساعت حرکت این قطار راس ساعت ۲۳:۳۰ روزهای دوشنبه از تبریز به مقصد وان (ترکیه) است و بازگشت آن از وان به تبریز نیز، هر سه‌شنبه ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران است.

شاپور ارصلانی افزود: این خط ریلی به‌طول ۳۳۴ کیلومتر است که ۱۰۷ کیلومتر از آن در خاک ترکیه و ۲۲۴ کیلومتر در خاک ایران امتداد دارد.

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان، ظرفیت این قطار را نیز ۲۵۰ نفر عنوان کرد و افزود: با توجه به تردد روزانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر از مرز ایران و ترکیه، پیش‌بینی می‌کنیم ظرفیت این قطار به‌دلیل جاذبه گردشگری بودن این مسیر ریلی نیز افزایش یابد.

ارصلانی تصریح کرد: مسافران نیز می‌توانند بلیت خود را از سایت اینترنتی راه‌آهن تبریز یا یکی از مرکز فروش بلیت قطار در سراسر کشور خریداری کنند.

این مقام مسئول در راه‌آهن درباره سرعت توسعه مسیرهای حومه‌ای تبریز نیز گفت: در پنج ماه گذشته ۱۱.۵ کیلومتر ریل‌گذاری در مسیر قطارهای حومه‌ای تبریز انجام شده که هر کیلومتر از آن حدود ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته که به‌رغم تحریم‌ها این پروژه نیز با سرعت در حال انجام است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز