شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطار سریع‌السیر اصفهان_تهران روی ریل پیشرفت

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا صلواتی مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان از انجام تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و فعال سازی مابقی ال سی  طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران خبر داد.

او گفت: سرمایه گذار خارجی برای ادامه حضور پر قدرت در این پروژه، انتقال کامل فناوری‌های مربوط به قطار سریع السیر به طرف ایرانی و تشریک مساعی برای حل مشکلات آن اعلام آمادگی کرده است.


صلواتی تصریح کرد: با آغاز به کار این طرح روند بهره برداری از راه آهن و خدمت رسانی به مردم متحول خواهد شد و   مقرر شده است تا بعد از تکمیل این پروژه، مسیر‌های دیگر از جمله تهران- مشهد و تهران- تبریز نیز به راه آهن سریع السیر بپیوندند.

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان مزایای این طرح را در کوتاه شدن زمان سفر بین اصفهان تا پایتخت به صد دقیقه، تسهیل دسترسی جنوب کشور به پایتخت و توسعه متوازن آن مناطق، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع برشمرد.

او افزود: مقرر شده است که این پروژه تا ۳ سال آینده با حمایت و همراهی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و با محوریت شرکت زیرساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، تکمیل شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز