شما اینجا هستید
اخبار نواحی » قطار قم – تهران به روزانه ۶ رام افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محسن اعتماد در این خصوص گفت: از امروز ۲ رام قطار به مسیر قم – تهران اضافه شد که هر کدام دارای ظرفیت ۲۹۶ مسافر است و در ساعت های ۰۶:۳۰ و ۱۶:۳۰ مسافران را از قم به مقصد تهران و در ساعت های ۱۱:۵۵ و ۱۹:۳۰ نیز از تهران به مقصد قم منتقل می کند.

وی با بیان این که قیمت بلیط این قطارها مانند سال گذشته به ازای هر تن، ۴۰ هزار ریال می باشد، اضافه کرد: سایر قطارهای مسیر قم – تهران در ساعت های ۰۵:۱۰، ۰۹:۳۵، ۱۴:۳۵ و ۱۸:۲۵ از قم به مقصد تهران و در ساعت های ۰۵:۲۰، ۱۰:۳۰، ۱۴:۴۵ و ۱۷:۵۵ از تهران به مقصد قم حرکت می کند.

وی گفت: همچنین از امروز یک رام قطار لوکس چهار تخته نیز به مسیر قم – مشهد اضافه شد که به صورت یک روز درمیان حرکت خواهد کرد.

اعتماد افزود: این قطار ساعت ۱۹:۰۰ از قم به سمت مشهد و ساعت ۲۱:۴۰ از مشهد به سمت قم با ظرفیت ۴۰۰ تن حرکت می کند و قیمت آن یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۵۵۰ ریال است.

وی خاطرنشان کرد: روزانه سه رام قطار دیگر در ساعت های ۱۱:۲۵، ۱۷:۲۰ و ۲۲:۲۰ از قم به مقصد مشهد حرکت می کند.

وی در ادامه بیان کرد: از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه جاری، ۱۲۰ هزار و ۶۰ مسافر از ایستگاه راه آهن قم به مقصدهای مختلف جابه جا شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲۷ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن قم افزود: این آمار فقط مربوط به مسافران مبداء قم و مقصد قم است و آمار مسافران ترانزیتی از طریق اداره کل راه آهن قم بسیار بیشتر از این است و تمامی قطارها به مقصد شهرهای شیراز، بندرعباس، اصفهان، زاهدان، کرمان، یزد، کاشان، اراک، ملایر، اندیمشک، اهواز و کرمانشاه از محدوده این اداره کل تردد می کند.

به گفته وی، آمار جابه جایی مسافران در نورورز ۹۶ از ایستگاه راه آهن قم ۹۴ هزار و ۱۹۳ تن بوده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز