شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطار گردشگران خارجی وارد اراک شد

قطار گردشگران خارجی وارد اراک شد

مدیر کل راه آهن اراک گفت: قطار گردشگری ‘عقاب طلایی’ با ۲۹ گردشگر خارجی از کشورهای آمریکای شمالی و مرکزی، اروپای غربی و جنوب‌ شرق آسیا شامگاه روز شنبه وارد اراک شد

مدیر کل راه آهن اراک گفت: قطار گردشگری ‘عقاب طلایی’ با ۲۹ گردشگر خارجی از کشورهای آمریکای شمالی و مرکزی، اروپای غربی و جنوب‌ شرق آسیا شامگاه روز شنبه وارد اراک شد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی راه آهن اراک، جلال الدین کوکنار افزود: این قطار گردشگری با حرکت در مسیر ریلی از نقاط زیبای کشور در طول مسیر بازدید می کنند.

وی ادامه داد: این گردشگران پس از توقف در اراک و با تعویض قطار و انتقال به واگن های ایرانی، مسیر خود را به سمت جنوب کشور برای بازدید از مناطق زیبای گردشگری این بخش کشور تغییر دادند.

در زمان توقف قطار در ایستگاه اراک با حضور مسئولان اداره کل راه اهن اراک و اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی از گردشگران خارجی با اهدا گل استقبال شد و یک جلد کتاب مفاخر این استان که به چهار زبان دنیا ترجمه شده است به آنان اهدا شد.

گردشگران خارجی قطار عقاب طلایی، پس از ۱۸ روز اقامت در کشور ایران و دیدن آثار تاریخی، فرهنگی و جاذبه های طبیعی شهرهای مشهد، تهران، کرمان، یزد، اصفهان، شیراز، سعادت شهر، کاشان، اراک، شوشتر، شوش، ورسک و پل سفید، ۲۹ آبان ماه در مشهد به تور خود پایان می دهند.

حوزه راه آهن اراک شامل خطوط ریلی به طول ۴۲۶ کیلومتر در استان های قم، مرکزی و لرستان است که ۲۰ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز