شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطار گردشگری تهران_همدان ۱۲ تیرماه وارد همدان می شود

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از همدان پرس؛ معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: نخستین قطار گردشگری تهران – همدان سال ۹۹ دوازدهم تیرماه وارد همدان می شود.

 

علی خاکسار در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و آغاز تردد و سفرهای بین استانی، نخستین قطار گردشگری همدان در سال جاری از تهران به همدان اجرا و نخستین قطار گردشگری تهران- همدان پنج شنبه هفته جاری وارد همدان خواهد شد.

 

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: با توجه به الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این قطار با یک سوم ظرفیت خود و حدود ۱۲۰ نفر گردشگران را از تهران به مقصد همدان می‌رساند و گردشگران در اولین تور به صورت یک روزه و بدون اقامت شبانه بعد از بازدید غار علیصدر، شهر جهانی سفال و شهر همدان عصر آن روز به تهران بر می‌گردند.

 

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های متنوع و پرتعداد گردشگری استان همدان و به منظور استفاده از راه آهن تهران- همدان به عنوان زیرساختی ایمن و به صرفه، برنامه سفر قطار گردشگری در هفته و ماه‌های آتی نیز ادامه می‌یابد.

 

خاکسار گفت: تمهیداتی در خصوص اقامت شبانه گردشگران به همراه بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری همدان نیز در حال انجام است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز