شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطار گردشگری شیرگاه رجا راه‌اندازی شد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت حمل و نقل ریلی رجا، قطار گردشگری شیرگاه که به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شده بود، صبح امروز چهاردهم آبان ماه ۱۴۰۰، با حضور دکتر شالبافیان معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ایستگاه تهران مجددا راه‌اندازی شد.

در این مراسم که مدیرعامل و جمعی از مدیران رجا و راه‌آهن ج.ا.ا حضور داشتند معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر استمرار و تقویت این فعالیت‌ها از سوی راه‌آهن و شرکت‌های ریلی کشور تأکید کرد.

دکتر شالبافیان گفت: ثبت‌جهانی جاذبه‌های گردشگری راه‌آهن مورد اقبال گردشگران داخلی و بین‌المللی است که این امر پیوند حوزه گردشگری‌ و ریلی را مستحکم‌تر خواهد کرد.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن قدردانی از اقدامات راه‌آهن ج.ا.ا و شرکت رجا در حوزه گردشگری، این امر را نشانه تحول مبارک و بنیادین در این‌حوزه دانست و افزود: هر چه حمل و نقل ریلی کشور بیشتر تقویت شود حوزه گردشگری داخلی و بین‌المللی موفق‌تر خواهد بود.

دکتر شالبافیان عنوان کرد: یکی از موارد توجه به زیر ساخت‌ها در برنامه هفتم توسعه دولت تقویت حمل و نقل ریلی است که زمینه ساز جذب گردشگر داخلی و خارجی و موجب رونق اقتصادی و نشاط اجتماعی است.

وی در پایان مجددا از حمایت‌های بی‌دریغ مدیرعامل راه آهن ج.ا.ا در راه‌اندازی قطارهای گردشگری رجا قدردانی و برای مسافران این قطار سفر و اوقات خوشی را آرزو کرد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز