شما اینجا هستید
اخبار عمومی » قطار گردشگری لرستان افتتاح شد + عکس

قطار گردشگری لرستان افتتاح شد
قطار گردشگری لرستان با ظرفیت ۳۳۶ صندلی در چهار واگن امروز ۲۹ اسفند ماه با حضور مسئولان استانی در ایستگاه راه آهن دورود افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در جمع خبرنگاران گفت: آبشارهای بیشه، آب گرمه، عیدانه، جلوه های بی نظیر از زندگی روستایی در آب شباندر، چشمه آب درمانی گوگردی چم سنگر و شاهکار مهندسی صنعت حمل و نقل ریلی در ایستگاه سپیدشت در کنار رودخانه خروشان سزار از جمله جلوه های ویژه و جاذبه های گردشگری در مسیر حرکت این قطار گردشگری است.
سید امین قاسمی بیان کرد: اقامت در اقامتگاه های بوم گردی، طبخ و سرو غذاهای بومی و اجرای موسیقی محلی در طی این مسافرت ریلی در کنار بازدید از آثار تاریخی شهرهای خرم آباد و بروجرد و جاذبه های طبیعی گردشگری شهرستان الیگودرز از برنامه های در نظر گرفته شده دراین بسته گردشگری است.
مجری طرح قطار گردشگری لرستان در خصوص مسیر پیش بینی شده برای این قطار اظهارداشت: مبدا حرکت این قطار دورود است و ۱۴ ایستگاه برای توقف دارد که یکی از مزیت‌های مهم آن در فاصله توقف بین ۲ ایستگاه بلاگ است.
حامد خلیلی افزود: قطار گردشگری لرستان از ایستگاه دورود به سمت ایستگاه چم‌چیت (بازدید از آبشار آبگرمه) آبشار عیدانه و سپس بیشه حرکت می‌کند.
وی اضافه کرد: بعد از آن به ایستگاه ۵۰۱ (بازدید از روستای آب‌شبان) و سپس ایستگاه ۵۰۳ یا همان قاب عکس سه ‌وجهی می‌رسد که این ایستگاه به گونه‌ای است تا مسافر در حالت ایستاده ۲ تونل، یک پل و یک آبشار را همزمان ببیند.
مجری طرح قطار گردشگری لرستان ادامه داد: این قطار در گام بعدی به ایستگاه سپیددشت می‌رسد که به دلیل شکل هندسی و پیچ‌هایی که در مسیر وجود دارد، از آن به عنوان شاهکار مهندسی ریلی کشور یاد می‌شود و در ادامه مسیر ایستگاه چم سنگر، کشور و بازدید از جاذبه‌های ایستگاه و چشمه آب گوگرد تعریف شده است.
خلیلی گفت: بعد از آن قطار به ایستگاه ۵۳۸ می‌رسد که این ایستگاه نیز دارای صخره‌های باستانی محل زندگی پرندگان است.
وی در خصوص مسیر برگشت این قطار افزود: در مسیر برگشت به پل آب مامون می‌رسیم که در آنجا موسیقی محلی و بازارچه‌هایی برای عرضه تولیدات و محصولات روستایی و صنایع ‌دستی ایجاد شده و ایستگاه دورود پایان مسیر خواهد بود.
قطار گردشگری لرستان صبح روز ۲۹ اسفند ماه با حضور احمد مراد پور معاون عمرانی استاندار، اسد عبدالهی فرماندار خرم آباد و امین قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان افتتاح شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز