شما اینجا هستید
اخبار عمومی » لزوم نظارت کامل شرکت‌های مسافری بر ارائه خدمات

در سومین جلسه ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی تأکید شد:
لزوم نظارت کامل شرکت‌های مسافری بر ارائه خدمات/ رشد ۸/۱۳ درصدی صندلی ایجادی قطار برای نوروز ۹۷

جلسه سومین جلسه ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی با حضور مدیران ستادی ذی‌ربط و مدیران مناطق راه‌آهن به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، احمد خدایی قائم‌مقام راه‌آهن در این جلسه خواستار برنامه‌ریزی جهت پیش‌فروش بلیت قطارها در فواصل ثابت زمانی برای سال آینده شد.

خدایی ادامه داد: در سال آینده، بایستی به‌سوی برنامه‌ریزی حرکت قطارهای باری در فواصل ثابت زمانی اقدام شود.

وی تأکید کرد: در راستای ارتقا خدمات‌رسانی به مسافرین و سیر منظم قطارها، از ۲۰ اسفندماه تمامی پروژه‌های در دست اجرا در محوطه ایستگاه‌ها و امکانات جانبی آن نظیر سالن‌ها، سکوها همچنین مسدودی بلاک‌ها به دلیل عملیات بهسازی و بازسازی و … به‌صورت موقت تعطیل شود.

قائم‌مقام راه‌آهن افزود: لیست پروژه‌هایی که تا تاریخ ۲۰ اسفندماه آماده بهره‌برداری است، در اختیار دفتر روابط عمومی قرار گیرد تا امور مربوط به برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی آن‌ها انجام شود.

معاون مسافری راه‌آهن نیز در این جلسه گفت: بخش مسافری ویترین شرکت راه‌آهن است و این ویترین در روزهای نوروز بیشتر خودنمایی کرده و توسط مردم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

سید حسن موسوی دیزجی ادامه داد: در این راستا باید آمادگی کامل در بخش‌های مختلف ریلی اعم از زیربنا، واگن و لکوموتیو وجود داشته باشد تا در ایام نوروز شاهد ایمنی سیر و حرکت و اعزام به‌موقع قطارها باشیم.

معاون مسافری تأکید کرد: شرکت‌های مسافری بر خدمات ارائه‌شده نظارت کامل داشته باشند تا در ایام نوروز شاهد ارائه خدمات متفاوت به مسافرین و رضایت آن‌ها باشیم.

وی خواستار زیباسازی ورودی ایستگاه‌های تشکیلاتی و بازدید سالن‌های انتظار مسافری، مساجد و نمازخانه‌ها توسط کمیسیون سوانح مناطق شد.

موسوی همچنین خواستار پیش‌بینی تمهیدات لازم برای سرمای احتمالی در ایام نوروز توسط شرکت‌های مسافری شد.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری نیز با ارائه گزارشی از قطارهای در نظر گرفته‌شده برای ایام نوروز گفت: در روزهای سفرهای نوروزی، روزانه ۲۴۲ رام قطار پیش‌بینی شده که رشد ۷/۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

دبیر ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی افزود: طی این مدت تعداد صندلی ایجادی روزانه ۸۹۱۸۷ صندلی بوده که رشد ۸/۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل نشان می‌دهد.

علی کاظمی منش خاطرنشان کرد: کل صندلی ایجادی در ایام نوروز یک‌میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۲۴ صندلی است که رشد ۸/۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه قبلی دارد.

به گفته کاظمی منش؛ در ایام نوروز روزانه ۱۵۷ رام قطار بین‌شهری و ۸۵ رام قطار حومه‌ای برای جابجایی مسافرین در نظر گرفته شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز