شما اینجا هستید
بین المللی » مابه‌التفاوت نرخ ارز به پروژه‌های ریلی پرداخت می‌شود

نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی مزایای در سرمایه‌گذاری حوزه ریلی را تشریح کرد و از برخی کاستی‌ها در شهرستان بافق گلایه کرد.

محمدرضا صباغیان به محرومیت ریلی بافق باوجود قرارگیری درتقاطع پنج راه ریلی اشاره کرد و گفت: بافق ظرفیت احداث کارخانجات تعمیرات اساس لکوموتیو و تولید واگن رادار است.

او از اجرایی نشدن مصوبه سفر اول ریاست جمهوری مبنی بر مطالعه تأسیس کمرگ در بافق گلایه کرد و افزود: با توجه به ویژگی راه‌آهن، تسریع در تکمیل گمرک، توسعه و خدمات راه‌آهن نقطه عطفی برای گسترش و تحول سرمایه‌گذاری در صنایع جوار ریلی در بافق خواهد بود.

عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی برخی گلایه‌ها در حوزه کارگری در مجموعه راه‌آهن را نیز یادآور شد و گفت: بخشی از قراردادهای یک‌ماهه اسباب نارضایتی کارگر را به وجود آورده که باید به این مسئله نیز توجه خاص شود.

صباغیان در تشریح مزایای سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی از پرداخت مالیات معاف بوده، یارانه بخش ریلی بلافاصله پرداخت می‌شود و همچنین دولت مابه‌التفاوت نرخ ارز را برای بخش خصوصی پرداخت می‌کند.

این نماینده مجلس گفت:شورای اقتصاد برای سرمایه‌گذاری در راه‌آهن هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار مصوبه داشته و در برنامه ششم نیز ۳۰ درصد سهم بار کشور بر عهده راه‌آهن است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز