شما اینجا هستید
مترو » متروی تهران میزبان بیش از ۱۳ هزار دوچرخه سوار بود

 

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران در تیرماه ۹۸ دوهزار و ۲۷۷ دوچرخه سوار و در مرداد دو هزار و ۶۸۱ دوچرخه سوار و در شهریور ماه دو هزار و ۴۰۲ دوچرخه سوار از مترو استفاده کردند که این میزان نسبت به سه ماه ابتدایی سال با رشد همراه بوده است.

در سه ماهه ابتدایی سال چهارهزار و ۲۹۸ دوچرخه سوار از مترو استفاده کردند که این آمار در سه ماهه دوم سال با سه هزار و ۷۲ نفر افزایش و به هفت هزار و ۳۷۰ دوچرخه سوار رسید.

با اجرا شدن این طرح فرصت استفاده کردن از مترو برای دوچرخه سواران محیا شد و مسافرانی که از دوچرخه های تاشو با ابعاد ۳۰×۶۰×۹۰ استفاده می کنند در تمام روزهای هفته به غیر از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ دقیقه و از ساعت ۱۶ تا ۱۹ که پیک مسافری محسوب می شود وارد شبکه مترو شوند.

امکان استفاده از دوچرخه‌های معمولی تنها در ایام تعطیلات رسمی و ۱۳ روز اول فرودین ماه مجاز است اما براساس تمهیدات اتخاذه شده از ابتدای مردادماه ۹۸ ورود دوچرخه های عادی به مترو، نیز در تمام روزهای هفته از ساعت ۲۰ بلامانع است اما برای تردد بهتر مسافران در روزهای هفته می بایست از دوچرخه تاشو استفاده کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز