شما اینجا هستید
اخبار نواحی » مدیرکل راه آهن جنوب شرق خبر داد؛ جابجایی ۲۵۰۰ خودرو از طریق راه آهن جنوب شرق

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در ۶ ماه نخست امسال از طریق راه آهن جنوب شرق در مسیر زاهدان- تهران جا به جا شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش داشته است.
به گزارش ریل نیوز از زاهدان، مجید ارجونی روز دوشنبه اظهار داشت: واگن حمل خودرو در گذشته به صورت یک روز در میان در مسیر ریلی زاهدان – تهران تردد می کرد اما در ایام پیک سال ( نوروز و تابستان) با افزایش تقاضا به صورت همه روزه و ۲ طبقه در این مسیر ریلی جا بجا می شد.
وی بیان کرد: عملیات اعزام و راهبری ۶۹۰ رام قطار مسافری به صورت ورودی و خروجی در این مدت انجام شده که نسبت به ۳۷۲ رام قطار مدت مشابه سال قبل افزایش ۸۵ درصدی داشته است.
وی تصریح کرد: با توجه به ضریب اشغال قطار زاهدان به تهران در صورت افزایش تقاضا برنامه ریزی برای افزایش تعداد سالن های مسافری در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی گفت: همچنین عملیات اعزام و راهبری ۲۹۹ واگن خودرو به صورت ورودی و خروجی در این مدت انجام شده که نسبت به ۲۷۹ واگن سال قبل افزایش هفت درصدی داشته است.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: محوطه سازی، توسعه ایستگاه زاهدان و راه اندازی موزه راه آهن جنوب شرق برای رفاه حال مسافران و شناساندن بخشی از تاریخ راه آهن و استان انجام شده است.
ارجونی اظهار داشت: واگن حمل توشه به صورت یک روز در میان در مسیر ریلی زاهدان – تهران قرار گرفته که در صورت افزایش تقاضا به صورت همه روزه در این مسیر ریلی قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه مصرف سوخت قطار نسبت به ناوگان حمل و نقل جاده ای یک هفتم است، بیان کرد: حمل توشه توسط ناوگان حمل و نقل ریلی نسبت به سایر مبادی علاوه بر صرفه اقتصادی باعث کاهش آلاینده های زیست محیطی و آلودگی صوتی و همچنین حمل و نقل ایمن خواهد شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز