شما اینجا هستید
اخبار عمومی » مدیرعامل ایدرو:ذوب آهن اصفهان، خودکفایی در تولید ریل ملی را محقق کرد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از مهر، محسن صالحی نیا، مدیرعامل ایدرو در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی گفت: تولید ریل آرزوی ایرانیان بود، آرمانی که سالیان سال مردم و مسئولین تحقق آن را خواستار بودند.
وی افزود: ذوب آهن اصفهان توانست بر این آرزو و خواسته جامه عمل بپوشاند و خودکفایی در تولید این محصول دارای ارزش افزوده بالا را به ایرانیان هدیه کرد.

صالحی نیا اظهار داشت: وزارت راه و همچنین معاونت ساخت داخل وزارت صمت، پشتیبانی بسیار خوبی از تولید ریل ذوب آهن کرد و همچنان نیز حمایت‌ها از تولید این محصول ادامه دارد.

مدیرعامل ایدرو تصریح کرد: در گذشته شمش برای تولید ریل وارد می‌شد، اما امروز ذوب آهن اصفهان تولید شمش تا نورد را در کارخانه محقق نمود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: سنگ معدن در گذشته در اختیار ذوب آهن بود و زنجیره کامل را در اختیار داشت اما متأسفانه این زنجیره گسسته شد و حال ذوب آهن نمی‌تواند با ظرفیت کامل به تولید بپردازد.

صالحی نیا بیان کرد: تولید پایدار مواد اولیه برای این صنعت مادر باید با جدیت دنبال شود و با رویکرد جدید وزارتخانه انشاالله برنامه‌های خوبی را شاهد خواهیم بود.

شایان ذکر است هشتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی (صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته) سیزدهم اسفندماه با حضور سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محسن صالحی نیا

معاون وزیر صمت و رئیس هیأت عامل ایدرو و جمعی از مسئولین کشوری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد و تا شانزدهم اسفندماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویژه بازدید متخصصین دایر خواهد بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز