شما اینجا هستید
اخبار عمومی » مدیرعامل راه آهن: تکمیل راه آهن «چابهار – زاهدان» اولویت نخست وزارت راه است

مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تکمیل پروژه راه آهن «چابهار – زاهدان» در اولویت نخست وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، سعید محمدزاده در حاشیه بازدید از روند پروژه راه آهن «چابهار – زاهدان» اظهار داشت: تکمیل پروژه راه آهن چابهار – زاهدان در اولویت نخست وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و به طور جد در حال پیگیری است.
وی بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این خط ریلی به طول ۷۰۰ کیلومتر با خطوط جانبی به طور جدی از سال ۹۲ آغاز شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شاخص های راه آهن چابهار – زاهدان نسبت به سایر طرح های عمرانی مشابه از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار است.
وی افزود: اولویت بندی طرح ها در بخش های مختلف کشور به جهات گوناگون همواره مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
محمد زاده اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب به طور ویژه تاکید بر اجرای سریع خط ریلی چابهار – زاهدان دارند و رئیس جمهوری نیز از جهات گوناگون در تلاش است تا این طرح هر چه سریعتر تکمیل شود.
وی افزود: علاوه بر اهمیت راه آهن چابهار – زاهدان برای کشورهای همسایه تکمیل این خط ریلی دغدغه تمام مسئولان کشور است.
محمد زاده اظهار داشت: برای تامین منابع این طرح تا کنون در دولت تمام تلاش و جدیت صورت گرفته است.
وی ادامه داد: طی سه سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان از سوی دولت به این خط ریلی اعتبار نقدی تزریق و تاکنون هزینه شده است.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: مجری طرح راه آهن چابهار – زاهدان با تمام توان در حال اجرای این طرح است تا در سریعترین زمان ممکن تکمیل شود اما نمی توان زمان دقیق اتمام آن را مشخص کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پارسال ۶۰ هزار تن کالا از طریق خط ریلی زاهدان – میرجاوه جابجا شده است که امسال این میزان جابجایی افزایش خواهد یافت.
محمد زاده اظهار داشت: خط موجود زاهدان تا میرجاوه به دلیل قدمت زیاد کیفیت مناسب را ندارد اما فعلا این خط قابلیت بهره برداری را دارد.
وی بیان کرد: با وجود کمبود اعتبارات، بهسازی این خط ریلی آغاز شده و امیدواریم هر چه سریعتر تکمیل شود.
محمد زاده گفت: برای جابجایی زائران پاکستانی در وزارت راه و شهرسازی تدابیر بسیار خوبی اندیشده شده تا بتوانیم این زائران را با خطوط ریلی جابجا کنیم.
وی ادامه داد: تصمیمات اتخاذ شده در این رابطه در کمتر از ۲ ماه آینده اطلاع رسانی می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز