شما اینجا هستید
اخبار عمومی » مراسم گرامی داشت بازنشستگان راه آهن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید محمدزاده مدیرعامل راه آهن در این مراسم اظهار داشت: عزیزانی که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند با جان و دل برای ارتقا شرکت راه آهن تلاش کرده و این مسئولیت سنگین را بر دوش ما نهادند و ما نه تنها باید قدردان زحمات آنان بلکه بایستی پاسدار زحمات آنها نیز باشیم که شبانه روز تلاش کرده و از خانواده و آسایش خود گذاشتند تا راه آهن بتواند خدمات خوب و مناسبی به مردم عزیز ارائه دهد.
وی ادامه داد: امیدوارم امروز و آغاز بازنشستگی، شروع خوب و پر رونقی در زندگی عزیزان بازنشسته راه آهنی باشد و ما نیز با استفاده از تجارب ارزشمند آنان، در ارایه خدمت، موفق و سربلند باشیم.
محمدرضا نصرت نظامی معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن نیزدر این مراسم گفت: بدون شک راه آهن شرکتی است که گستردگی آن به وسعت پهنه جغرافیایی کشور است و هر چند جنس کار ما از جنس سنگ و آهن است اما نتیجه زحمات همکاران، آسایش و آرامش و راحتی مردم است و این افتخار بزرگی برای کارکنان شرکت راه آهن است.
وی افزود: کسانی که ۳۰ سال قبل وارد شرکت راه آهن شدند، در آن زمان وضعیت خطوط، کیفیت خدمات، ایستگاه ها، حمل بار و … بسیار نازلتر از چیزی بود که اکنون وجود دارد و رساندن راه آهن به این نقطه، مرهون زحمات همین همکارانی است که امروز به مقام بازنشستگی رسیده اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن تعداد کارکنان شرکت را حدود ۹۲۰۰ نفر ذکر کرد و گفت: میانگین سنی کارکنان ۴۱ سال و متوسط تجربه آنها ۱۶ سال است که این موضوع نشان دهنده نیروی انسانی جوان و در عین حال باتجربه راه آهن است که بزرگترین سرمایه شرکت به حساب می آید.
وی یکی از موضوعات این دوران را، بحران میانسالی ذکر کرد و ادامه داد: انسان وقتی گذشته را مرور می کند احساس می کند به خواسته های خود دست نیافته و این امر باعث سرخوردگی و خشم و عصبانیت می شود.
نصرت نظامی با بیان اینکه خشم، یک حس و عصبانیت، یک رفتار است افزود: قدرت پذیرش اختلافها، درک تفاوت ها و پذیرفتن سختی های زندگی از جمله عواملی است که باعث کاهش خشم می شود.
وی با اشاره به این موضوع که در دوران میانسالی افزایش خشم و نحوه برخورد با آن از موضوعاتی است که باید به درستی آنرا مدیریت کرد به ارائه راهکارهایی درباره کنترل عصبانیت پرداخت.
نصرت نظامی با قدردانی از زحمات همکارانی که در سال جاری به بازنشسنگی رسیده اند از صبوری و همراهی خانواده های آنان نیز در طول دوران خدمت تشکر کرد.
در این مراسم از چند همکار بازنشسته به نمایندگی از۲۲۳ بازنشسته سال جاری راه آهن، قدردانی شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز