شما اینجا هستید
اخبار نواحی » مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ از رشد ۱۰۸ درصدی حمل و نقل بین‌المللی اداره کل راه آهن شمال شرق۲ خبر داد.

رشد ۱۰۸ درصدی حمل‌ونقل بین‌المللی در ‌راه‌آهن منطقه شمال‌شرق‌
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه آهن منطقه شمالشرق۲، محمدرضا قربانی اظهار داشت: در ۴ ماهه نخست سال جاری، ۳۶ هزار و ۴۸۰ تن کالا از طریق مرز ریلی اینچه برون با کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، چین، قرقیزستان و روسیه مبادله و به مقاصد مختلف ریلی کشور حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۸ درصد رشد دارد.

وی افزود: از مجموع بارحمل و نقل بین المللی ۳۲هزار و ۶۱۷ تن مربوط به واردات بوده ۳ هزار و ۸۶۳ تن آن مربوط به صادرات محمولات غیر نفتی از طریق مرز ریلی اینچه برون است.

مدیرکل راه آهن شمال شرق۲ تصریح کرد: همچنین در حوزه حمل و نقل داخلی در ۴ ماهه نخست سال جاری، ۲۷ هزار و ۹۵۲ تن کالای داخلی بارگیری و جابجا شده که از این میزان ۲۶ هزار و ۵۸۷ تن گندم به مقاصد زاهدان باری، یزد، اصفهان، کرج، رباط کریم و مانوری بندرعباس بارگیری و حمل شده است.

وی بیان کرد : در ۴ ماهه نخست امسال ، ۷۲ هزار و ۳۸۶ تن بار توسط ۱۱۸۵ دستگاه واگن بارگیری و همچنین ۳۴ هزار و ۶۵۴ تن بار تخلیه شده است که این میزان، بیانگر افزایش ۳۳۰ درصدی تناژ تخلیه نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ در راه‌آهن شمال‌شرق ۲ بوده و همچنین تحقق ۱۲۷ درصدی نسبت به برنامه حمل را نشان می‌دهد.

مدیرکل راه آهن شمال شرق۲ ادامه داد: میزان تن کیلومتر مبدا – مقصد امسال نیز ۳۵میلیون و ۶۷۳ هزار و ۸۰۰ بوده است و اداره کل راه آهن شمالشرق ۲ از ابتدای سال ۹۷ تاکنون درتن کیلومتر بار خالص حمل شده با ۷ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۳۴۱ و در تن کیلومتربار ناخالص حمل شده با ۱۴ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۱۵۰به ترتیب ۱۱ و ۵ درصد رشد داشته است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز