شما اینجا هستید
اخبار نواحی » مشهد مقصد نهایی سفر ریلی مسافران خارجی است

به کزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا ،مدیر کل راه آهن خراسان گفت: طی آبان ماه امسال چهار هزار و ۵۲۲ مسافر و زائر خارجی با قطار به مشهد وارد شدند در حالی که در این مدت ۲ هزار و ۸۹۱ مسافر با استفاده از ناوگان ریلی مشهد را ترک کردند.

مصطفی نصیری ورگ افزود: این آمار در ماه‌های دیگر سال نیز به همین مقدار و نسبت است که نشان می‌دهد مشهد در برنامه سفر این گردشگران مقصد نهایی است، یعنی تور  و سفرهایی زیارتی اتباع خارجی با قطار بیشتر از مبدا تهران و قم یا شهرهای دیگر آغاز شده و به مشهد ختم می‌شود و سپس این افراد از طریق فرودگاه مشهد عازم کشور خود می‌شوند.

وی ادامه داد: در آبان ماه سال جاری هفت هزار و ۴۱۳ مسافر و زائر خارجی با قطارهای مسافربری مشهد جابه جا شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است و بیشتر این مسافران و زائران از کشورهای عراق، پاکستان، هندوستان و کشورهای حاشیه‌خلیج فارس بوده‌اند.

شمار ایستگاه‌های اداره کل راه آهن خراسان ۲۳ ایستگاه است و روزانه ۸۸ رام قطار مسافربری در مسیر ۳۰ شهر و مرکز استان و ۱۰ رام قطار باری به مقاصد تجاری مختلف به صورت رفت و برگشت حرکت می‌کند.  

از مجموع ۱۰ هزار کیلومتر شبکه ریلی کشور هزار و ۴۰۰ کیلومتر آن معادل ۱۴ درصد در خراسان رضوی قرار دارد.

تراکم ریل در این استان نسبت به مساحت آن ۲ برابر میانگین کشور است و به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد بیش از ۴۰ درصد قطارهای مسافربری ایران به مشهد رفت و آمد دارند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز