شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » مطالعاتی برای توسعه حمل‌ونقل ریلی ارس صورت گرفته است

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از مهر، محسن نریمان ظهر دوشنبه در نشست تخصصی “ارس، دروازه ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا” گفت: ایجاد فضای برد-برد بین ایران و اتحادیه اوراسیا مورد تاکید است و این نشست می‌تواند محملی برای طرح پیشنهادهای سازنده دانشگاهیان در این ارتباط باشد.

وی افزود: ارمنستان تنها کشور اوراسیا است که از طریق مرز نوردوز در منطقه آزاد ارس، با ایران داری مرز زمینی است. ارتباط دیپلماتیک خوب و اشتراکات فراوان فرهنگی-تاریخی هم عوامل دیگری هستند که می‌تواند زمینه تقویت ارتباطات اقتصادی با ارمنستان و اوراسیا را فراهم کند.

نریمان با بیان اینکه ایران برای کشورهای اوراسیا به این واسطه که ارتباط دهنده آنها با آسیای شرقی است، اهمیت دارد، گفت: نقش آفرینی مؤثر کشورمان در این حوزه نیازمند تقویت زیرساخت‌هایی مثل راه‌های ریلی و زمینی است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس ادامه داد: ما در ارس مطالعاتی برای توسعه بستر حمل و نقل ریلی از شرق (اصلاندوز) و غرب (ماکو) داشته ایم و اکنون آماده اجرای این طرح‌ها هستیم.

وی افزود: اظهارنظر رئیس جمهور کشورمان در دیدار با نخست وزیر ارمنستان مبنی بر اینکه منطقه آزاد ارس می‌تواند بسترساز اجرای موافقتنامه مبادله شده ایران با اتحادیه اوراسیا باشد ارزشمند بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز