شما اینجا هستید
اخبار عمومی » معاون رئیس جمهوری در امور مجلس، از طریق ایستگاه راه آهن وارد سمنان شد و از سوی مسوولان استان مورد استقبال قرار گرفت.

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس وارد سمنان شد

سمنان- ایرنا- حسینعلی امیری، معاون رئیس جمهوری در امور مجلس، روز پنجشنبه از طریق ایستگاه راه آهن وارد سمنان شد و از سوی مسوولان استان مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری امروز به سه شهرستان استان سمنان سفر می کند و در جلسه شورای اداری استان شرکت می کند.
وی عصر امروز ضمن قرائت فاتحه بر مزار والدین رئیس جمهوری در شهرستان سرخه ،برای افتتاح طرح گردشگری به شهرستان گرمسار می رود.
حسنیعلی امیری در گرمسار گام اول یک مجتمع گردشگری پذیرایی سنتی را در این شهرستان شامل رستوران غذای آماده، سالن اصلی و یکی از سه حیاط مجموعه افتتاح می کند.
بهره برداری از این طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی ۳۰ میلیارد ریال هزینه داشته است و با هدف ایجاد زیرساخت گردشگری در غرب استان سمنان در محل یکی از میراث ملی استان به نام کارخانه پنبه گرمسار بهره برداری می شود.
این مجموعه گردشگری، پذیرایی سنتی تا پایان امسال بهره برداری کامل می شود.
استان ۷۰۰ هزار نفری سمنان ۲ هزار و ۱۰ واحد صنعتی دارد که سهم ۲۲ درصدی در تولید ناخالص استان دارد و برای ۵۱ هزار نفر اشتغالزایی داشته اند.
نرخ بیکاری در سه‌ماهه ابتدای سال ۹۷ نسبت به سال گذشته در استان سمنان ۱.۶ درصد کاهش داشت و به ۱۷.۱ درصد رسیده است.
سمنان استانی دانشگاهی است، جمعیت دانشجویی استان حدود ۱۲۰ هزار نفر است و نسبت دانشجو به جمعیت در این استان یک به ۹ و بالاترین رتبه در بین استان های کشور است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز