شما اینجا هستید
اخبار عمومی » معاون مسافری شرکت راه آهن: تعداد قطارهای اربعین به ۱۹۲ رام افزایش یافت

معاون مسافری شرکت راه آهن گفت: با توجه به افزایش تقاضای سفر در مسیر ریلی تهران – کرمانشاه در ایام اربعین، مجموع قطارهای اربعین به ۱۹۲ رام افزایش یافت.

«میرحسن موسوی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش از این ۱۶۰ رام قطار برای ایام اربعین آماده شده بود اما با توجه به تقاضای هموطنان، ۳۲ رام قطار مسافری فوق العاده در مسیر تهران – کرمانشاه افزوده شد و از آنجا مسافران با اتوبوس عازم مرز مهران می شوند.
موسوی افزود: قیمت صندلی قطار و اتوبوس در مسیر تهران – کرمانشاه و مهران به شکل یک طرفه ۱۵۰ هزار تومان تعیین شده است و بهای بلیت کوپه های چهار و ۶ تخته بیش از این خواهد بود.
معاون مسافری شرکت راه آهن گفت: این حداقل قیمت بر اساس پذیرایی در مسیر با یک وعده شام و یا نهار در مسیر تهران – کرمانشاه و مهران تعیین شده است.
وی افزود: پیش فروش بلیت قطارهای تهران – کرمانشاه و مهران به صورت ترکیبی از ۲۳ مهرماه آغاز می شود و متقاضیان برای خرید بلیت های این مسیر باید به دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا، با توجه به دستور رییس جمهوری، هزینه های پرداختی زائران اربعین کاهش یافته است و متقاضیان در زمان ثبت نام برای خدمات روادید، بیمه و پزشکی فقط باید مبلغ ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان را بصورت الکترونیکی پرداخت کنند.
سال گذشته بیش از ۲ میلیون زائر ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می شود که امسال نیز همین تعداد زائر از ایران در این مراسم شرکت کنند.
بر اساس تقویم رسمی کشور، آیین عزاداری اربعین شهادت سالار شهیدان امام حسین (ع) روز سه شنبه هشتم آبان ۱۳۹۷(۲۰صفر ۱۴۴۰ هجری قمری) است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز