شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ملایر میزبان قطار گردشگری نوروزی می‌شود

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا ، حسین فارسی روز دوشنبه در جلسه اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان ملایر اظهار داشت: با توجه به دیدار فرماندار ویژه ملایر با مدیرعامل راه آهن کشور یک واگن به قطار ملایر – مشهد و ملایر – تهران اضافه می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه ملایر با بیان اینکه این شهرستان برای سفرهای نوروزی مهیا می شود ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه ثبت جهانی منبت هستیم، شاهد ورود مسافران و گردشگران بیشتری به این شهرستان خواهیم بود.

فارسی بیان کرد: تیزر تبلیغاتی مبل و منبت برای جشنواره نوروزی نیز در حال ساخت و پخش از رسانه ملی است.

وی با اشاره به تبلیغات گسترده شهر ملی منبت و شهر جهانی انگور خطاب به مدیران تاکید کرد: از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات شهرستان باید برای ارایه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه ملایر تلاش برای افزایش مدت اقامت مسافران در این شهر را از دیگر ضرورت‌ها برشمرد.

وی افزود: برای ارایه خدمات مطلوب به مسافران کمیته‌های ۱۰ گانه در ستاد خدمات سفر این شهرستان پیش‌بینی شده است.

فارسی خواستار پاکسازی مسیر راه‌ها، جاده‌های برون شهری، ساماندهی ناوگان حمل و نقل، فضاسازی و پاکسازی شهر، نصب بنرهای خوش‌آمدگویی در ورودی‌های شهر، استقرار پایگاه‌های امداد در سه ورودی اصلی شهر ملایر، آمادگی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و مراکز اسکان، هتل‌ها و رستوران‌ها شد.

وی همچنین بر لزوم تشکیل ستادهای فرعی خدمات سفر در سطح بخش‌ها و کمیته‌های فرعی شهرداری‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: دهیاران باید همانند شهرداری‌ها نسبت به نصب بنرهای خوش‌آمدگویی و پاکسازی سطح روستاها اقدام کنند.

فارسی ادامه داد: با نزدیک شدن به ایام نوروز و تامین مایحتاج مردم، باید نظارت‌ها و بازرسی از بازار تشدید شود و اجازه سوء استفاده داده نشود.

وی خواستار اجرای یک برنامه فرهنگی در سطح شهرهای تابعه ملایر، برگزاری آیین‌های بومی و محلی و پخت آش محلی در سطح روستاها، برپایی نمایشگاه نوروزی و اجرای برنامه نوروزی در خیابان خیام ملایر شد.

فارسی تاکید کرد: برای رونق قطار گردشگری تمامی مدیران و بخش خصوصی باید پای کار باشند.

وی خواستار حل مشکل بیمه اتوبوس گردشگری نوروزی توسط شهرداری ملایر شد و ادامه داد: تابلوی معرفی روستاها به صورت یک شکل طراحی شده و از هفته آینده در ورودی هر روستا نصب می‌شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر نیز بر لزوم ارایه گزارش عملکرد کمیته‌های ۱۰ گانه به دبیر ستاد خدمات سفر تاکید کرد و خواستار همراهی و مشارکت بیشتر مدیران برای ارایه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی شد.

ابراهیم جلیلی بیان کرد: از زمانی‌ که نوروز ثبت جهانی شد، برنامه‌های نوروزی در قالب نوروزگاه در نقاط مختلف شهرها و روستاها برگزار می‌شود که ملایر نیز در این زمینه خوب وارد شده است.

وی از بخشداران و دهیاران درخواست کرد: نسبت به برگزاری بازی‌های بومی و محلی، پخت آش سنتی و محلی، برپایی نمایشگاه و برنامه فرهنگی در سطح روستاها و بخش های تابعه اقدام کنند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر گفت: امسال همانند سال‌های گذشته شهر برتر در ایام نوروز معرفی می‌شود و در شهرستان ملایر نیز بخشدار برتر، اداره برتر و کمیته ستاد خدمات سفر برتر معرفی خواهد شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز