شما اینجا هستید
اخبار عمومی » منطقه ویژه اقتصادی جهرم به راه آهن سراسری متصل می شود

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایدرو، پیام فخرو با اشاره به جلسه مشترک مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و معاون نوسازی و بهره برداری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: فرایند های احداث انشعاب خط راه آهن اختصاصی به این منطقه ویژه در معاونت نوسازی و بهره برداری ایدرو بررسی شده و با تعامل راه آهن جمهوری اسلامی و همکاری دستگاه ها و مسئولان منطقه ای در حال پیگیری است .

فخرو تصریح کرد: قرار است راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پی احداث دهکده لجستیک (بندر خشک) بوسیله ایدرو و راه آهن باتوجه به اجرایی شدن فاز اول خط آهن شیراز ـ جهرم ـ لار ـ بندرعباس، مقدمات انشعاب راه آهن اختصاصی را براساس ضوابط و مقررات موجود ملی و بین المللی فراهم کند.

به گفته وی، جزئیات اجرایی تفاهم بین راه آهن و ایدرو در کار گروه مشترک دو سازمان بررسی و نهایی سازی می شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی جهرم افزود: دهکده لجستیک (بندرخشک) در محدوده فاز دو این منطقه ویژه اقتصادی در دست راه اندازی است که با توجه به مجاورت بزرگراه شیراز ـ جهرم ـ لار ـ بندرعباس و فرودگاه درحال توسعه برای حمل بار ظرفیت مناسبی را فراهم می کند.

منطقه‌ ویژه اقتصادی جهرم، در زمینی به حدود ۳۴۰ هکتار زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در قالب ۲ فاز در حال تکمیل زیر ساخت های توسعه صنعتی و بازرگانی است .

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز