شما اینجا هستید
اخبار عمومی » موانع تامین مالی روسیه برای برقی سازی مسیر ریلی گرمسار اینچه برون برطرف شد

به گزارش خبرنگار ریل نیوز ، سعید رسولی در سفر به استان گلستان درخصوص پیشرفت پروژه برقی سازی مسیر ریلی گرمسار به اینچه برون گفت:موضوع اجرایی شدن تامین مالی برای پروژه برقی سازی مسیر ریلی اینچه برون به گرمسار از سوی روسیه خوب پیشرفت کرده است
وی ادامه داد: در ایران نیز ما پیگیر برطرف کردن موانع هستیم و در اخرین اقدام نیز هیات دولت مصوبه را تصویب کرد که موانع موجود را تماما برطرف خواهد کرد و باعث امضا قرارداد با روسیه خواهد شد .
رسولی با بیان اینکه پس از امضای قرارداد ما آماده شروع عملیات اجرایی آن هستیم افزود: طبیعی است که با اجرای این طرح علاوه بر بازسازی و بهسازی مسیر موجبات افزایش ظرفیت قابل توجهی در این مسیر باشیم تا در افق پیش بینی شده طرح جوابگوی ترانزیت بین المللی باشد.
وی تصریح کرد: همچنین ما امیدواریم با شروع عملیات اجرایی طرح مذکور دیگر قراردادهای مشترک ریلی بین ایران و روسیه که اکثرا توسعه ای هستند آغاز شوند.
رسولی با بیان اینکه مطالعات طرح برقی سازی مسیر ریلی گرمسار به اینچه برون به اتمام رسیده است اظهار داشت:طول اجرای و ساخت این پروژه ۴ ساله پیش بینی شده و با آغاز فعالیت این مسیر پیش بینی می شود که سالانه ده میلیون تن کالا در این مسیر جابه جا شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز