شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ناوگان ریلی اراک امسال ۶۰۰ هزار مسافر را جابه‌جا کرد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از جوان آنلاین: محمدرضا قربانی مدیرکل راه‌آهن اراک با اشاره به جابه‌جایی ۶۰۰ هزار نفر مسافر به وسیله ناوگان ریلی این کلانشهر گفت: رام‌های قطار در خطوط ریلی این استان در اربعین امسال افزایش ۱۰۰ درصدی داشت و ۳۷۶ میلیون نفر کیلومتر مسافر تنها در این ایام از سوی ناوگان ریلی اراک جابه‌جا شدند که نرخ مسافرت ریلی در اربعین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۴۲ درصدی داشته است. قربانی افزود: ۷۲ هزار تن بار نیز امسال در ایستگاه‌های راه‌آهن اراک بارگیری شد که عملکرد این حوزه نسبت به مدت مشابه پارسال چهار درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راه‌آهن اراک ادامه داد: وقوع سیلاب امسال در برخی استان‌های همجوار و بروز مشکل در جابه‌جایی بار به ایستگاه راه‌آهن ماهشهر و بندر امام‌خمینی (ره) از جمله مهم‌ترین عوامل کاهش بارگیری در ایستگاه‌های راه‌آهن اراک بوده و پیش‌بینی می‌شود که این کاهش تا پایان سال جبران شود. به گفته وی، میزان تن کیلومتر بار جابه‌جا شده در راه‌آهن اراک ۴۴۴میلیون تن است و این شاخص در قیاس با مدت مشابه قبل یک درصد افزایش دارد. مدیرکل راه‌آهن اراک همچنین خاطرنشان کرد: ۱۱۹ هزار تن بار امسال در ایستگاه‌های راه‌آهن این شهرستان تخلیه شد که عملیات تخلیه بار بیشتر در ایستگاه‌های کرمانشاه، ملک‌آباد، مشک‌آباد و اراک بوده است.

قربانی افزود: میزان تن کیلومتر مرز به مرز حمل شده از راه‌آهن اراک نیز امسال ۶۵۱ میلیون تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش یافته است. به گفته این مقام ریلی کشور، در صورت آماده بودن تمامی شرایط می‌توان تا چند برابر ظرفیت از خطوط ریلی اراک برای جابه‌جایی بار و مسافر استفاده کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز