شما اینجا هستید
اخبار نواحی » نخستین قطار همدان به تهران ۲۰ اسفند حرکت می‌کند

تقی زاده، مدیر کل راه آهن غرب کشور خبر داد:

نخستین قطار همدان به تهران ۲۰ اسفند حرکت می‌کند

مدیرکل راه‌آهن غرب کشور گفت: سوت نخستین حرکت قطار همدان به تهران در ۲۰ اسفند شنیده می‌شود که مسافران خود را از تهران به همدان منتقل کرده است.

روح‌الله تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: این برنامه حرکت قطار تا ۱۶ فروردین برنامه‌ریزی شده و نوع قطار‌های تعیین شده برای خدما‌ت‌دهی به مردم استان همدان همدان ترنست است.

وی در خصوص اینکه چرا این نوع قطار برای ارائه خدمات به مردم استان همدان تعیین شده است، افزود در همه جای دنیا برای سفر‌های با زمان کوتاه از این نوع قطار استفاده می‌شود و ما هم این استاندارد را در ایران رعایت می‌کنیم. نوع دیگر قطار‌ها که به صورت کوپه‌ای است برای سفر‌های طولانی طراحی شده است.

مدیرکل راه آهن غرب کشور تصریح کرد: حرکت نخستین قطار برای ۶ صبح از تهران طراحی شده است و ظرفیت قطار اتوبوسی(ترنست) ۴ ستاره پردیس سالنی تعیین شده برای مسیر همدان به تهران ۳۲۰ نفر است.

تقی‌زاده اظهار داشت: ساعت‌ حرکت قطار از تهران ۶ صبح و ورود به همدان ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه تعیین شده است همچنین در ساعت ۱۲ از همدان به سمت تهران بر‌می‌گردد تا با مسافر‌گیری در تهران ساعت ۱۴ به همدان بر‌گردد.

وی ابراز کرد: برگشت هم ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه همان روز برای تهران برنامه‌ریزی شده است. زمان سفر۳ ساعت و ۱۰ دقیقه از همدان به تهران و بالعکس برای هر ۴ بار سفر در هر زمان سیر قطار است، اما قطار فقط در یک ایستگاه مسافری ساوه توقف دارد.

مدیر‌کل راه‌آهن غرب کشور در همدان تنها ایستگاه مسافری توقف این قطار را ساوه اعلام کرد و گفت: بر اساس تقاضا امکان افزایش خدمات در خط سیر قطار را داریم و مردم نباید نگران باشند همچنین به لحاظ فنی تا قبل از ناحیه تهران ۱۱ ایستگاه و تا خود تهران ۱۴ ایستگاه خطوط سیر قطار تعیین شده است.

وی در‌خصوص اینکه گفته شده قطار برقی در این خطوط خدمات‌دهی خواهد داشت، گفت: اکنون در ایران قطار برقی مسافری نداریم اما این قطار با سرعت ۱۴۰ کیلو‌متر در ساعت خدمات به مردم همدان ارایه خواهد داد.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه پیش‌فروش بلیط قطار هم آغاز شده و قیمت‌گذاری و اعلام آن با شرکت رجا گفت: اکنون برای هر نفر مسافر در این مسیر هزینه بلیط ۵۱ هزار و ۶۵۰ تومان تعیین شده است؛ با افزایش تقاضا امکان افزایش سفر را خواهیم داشت بالعکس آن هم مصداق دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز