شما اینجا هستید
اخبار عمومی » نرمال کردن خط زاهدان میرجاوه باعث انتقال عمق استراتژیک تجارت با پاکستان به میرجاوه خواهد شد

مشاور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران:
نرمال کردن خط زاهدان میرجاوه باعث انتقال عمق استراتژیک تجارت با پاکستان به میرجاوه خواهد شد

ابراهیم محمدی در جلسه ای که با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن حمل و نقل، مدیرکل راه آهن جنوب شرق، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی، رئیس اتاق بازرگانی زاهدان و چندی از فعالین اقتصادی و صنعتی که ظهر امروز در شرکت شهرک های صنعتی برگزار شد ضمن اشاره به اینکه مطالبات از راه آهن در استان ها موجب خرسندی است، اظهار داشت: نرمال کردن خط ریلی زاهدان میرجاوه امری ضروری و یکی از مطالبات بنده است.

وی بیان کرد: نرمال کردن خط زاهدان به میرجاوه با توجه به سرمایه گذاری چین در راه آهن بندر گوادر به کویته توجیه اقتصادی دارد.

مشاور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در زمینه صادرات سیمان به کویته تخفیفات خوبی داده ایم و اگر نیاز باشد و حجم بار صادراتی قابل قبول باشد نظر مساعدی نسبت به تخفیفات داریم.

وی اضافه کرد: باید بارگیری و حمل کالا از شهرک های صنعتی بدون هیچ گونه محدودیتی انجام شود.

وی تصریح کرد: بقای تجارت سیستان و بلوچستان به راه آهن چابهار – زاهدان وابسته است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت سیستان و بلوچستان در تجارت با پاکستان زیاد است، خاطرنشان کرد: توسعه استان وابسته به توسعه حمل و نقل ریلی است.

عباداله فروزش در این جلسه گفت: شهرک های صنعتی می توان به هدف خوبی برای حوزه خرده بار تبدیل شود.

وی ادامه داد: شرکت راه آهن حمل و نقل قابلیت پیاده سازی سیستم حمل و نقل ترکیبی را داراست.

مدیرعامل شرکت راه آهن حمل و نقل اظهار کرد: راه آهن برای پیاده سازی این سیستم حمل و نقل مشوق های زیادی در نظر گرفته است.

مجید ارجونی در این جلسه اظهار داشت: فعالیت های بسیاری در خصوص جذب خرده بار و بارهای نو و جدید در استان انجام داده ایم که از آن جمله می توان صادرات خرما به پاکستان و ترانزیت نارنگی به روسیه را مثال زد.

وی به اهمیت کریدور زاهدان به میل ۷۲ اشاره کرد و گفت: اعزام واگن ها و قطارهای پاکستانی در مسیر کویته به زاهدان رشد چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: طی دو روز گذشته چهار رام قطار در مسیر زاهدان – کویته به منظور انتقال محمولات و کالاهای تجار در محور فعال هستند.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق با اشاره به جلسه ای که مقرر شده در اسلام آباد پاکستان میان دو راه آهن ایران (زاهدان) و پاکستان (کویته) برگزار شود، تصریح کرد:یکی از اهداف این جلسه معرفی تجار، محصولات واحد های تولیدی شهرک های صنعتی برای تجار پاکستانی و افزایش مبادلات و رشد و توسعه بازرگانی در حوزه ریلی برگزار خواهد شد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز