شما اینجا هستید
اخبار عمومی » نشست خبری معاونت محترم مسافری راه آهن با خبرنگاران

بلیت ۱۹۰ هزار تومانی قطار قم-کربلا تمام شد/ اتصال ایستگاه راه‌آهن تهران به خط ۳ مترو تا پایان امسال

قطار قم-کربلا از هشتم آبان ماه باقیمت ۱۹۰ هزار تومان از طریق حمل‌ونقل ترکیبی (با احتساب قیمت بلیت قطار و اتوبوس) در خدمت زایران حسینی قرار می‌گیرد. بلیت اکثر صندلی‌های این قطار کوپه‌ای ۴ تخته فروخته‌شده و به هیات‌های مذهبی اختصاص‌یافته است. برنامه تردد قطارهای قم – کربلا از هشتم آبان شروع می‌شود و در حال حاضر موجودی بلیت این قطارها به اتمام رسیده است.
بلیت ۱۹۰ هزار تومانی قطار قم-کربلا تمام شد.

برنامه تردد قطارهای قم – کربلا از هشتم آبان شروع می‌شود و در حال حاضر موجودی بلیت این قطارها به اتمام رسیده است.

سید حسن موسوی معاون مسافری راه‌آهن گفت: قطار قم-کربلا از هشتم آبان ماه باقیمت ۱۹۰ هزار تومان از طریق حمل‌ونقل ترکیبی (با احتساب قیمت بلیت قطار و اتوبوس) در خدمت زائران حسینی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز موسوی امروز در نشست خبری با خبرنگاران افزود: بلیت اکثر صندلی‌های این قطار کوپه‌ای ۴ تخته فروخته‌شده و به هیات‌های مذهبی اختصاص‌یافته است.

وی اضافه کرد: برنامه تردد قطارهای قم – کربلا از هشتم آبان شروع می‌شود و در حال حاضر موجودی بلیت این قطارها به اتمام رسیده است.

موسوی ادامه داد: در این مسیر، از قم تا شلمچه با قطار طی می‌شود و از شلمچه تا بصره در فاصله‌ای در حدود ۳۵ کیلومتر با اتوبوس و از بصره تا کربلا در خاک عراق نیز با قطار طی می‌شود.

به گفته معاون مسافری راه‌آهن زمان حرکت این قطار از تاریخ هشتم تا دوازدهم آبان و زمان برگشت به قم نیز در تاریخ‌های بیستم تا بیست و سوم آبان خواهد بود. ظرفیت این قطارها نیز ۲۲۱ هزار صندلی خواهد بود.

وی اضافه کرد: در ایام اربعین حسینی قطار خرمشهر-شلمچه به صورت ۲۴ ساعته و رایگان در اختیار مسافران و زائران قرار دارد.

میرحسن موسوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با افزایش صندلی برای برگزاری مراسم اربعین، نسبت به سال گذشته رشد ۲۱درصدی را تجربه کرده‌ایم.

موسوی ادامه داد: برای اربعین امسال ۴۵ قطار فوق‌العاده با ظرفیت ۳۱هزار و ۳۶۰ نفر را آماده کرده‌ایم که کوپه‌های ۴ و ۶ تخته دارند.

معاون مسافری راه‌آهن با اعلام این خبر که تا یکم آبان ماه ۱۴.۵ میلیون مسافر با قطار جابه‌جا شده‌اند و ۳.۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم، اعلام کرد: ۷۰ قطار ادامه‌ای برای مسیر جنوب در نظر گرفته‌ایم که مجموعا ۳۹ هزار و ۲۰۰ صندلی دارند و از محور جنوب، تا ایستگاه راه‌آهن شلمچه ادامه مسیر می‌دهد.

قطار گردشگری به بادرود

موسوی در ادامه این نشست از راه‌اندازی قطار گردشگری تهران-بادرود در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۲۳ قطار گردشگری خارجی به کشور ما وارد شده‌اند و اخیراً نیز قطار گردشگری تبریز تا ایستگاه رازی راه‌اندازی شده است.

معاون مسافری راه‌آهن افزود: همچنین ایستگاه راه‌آهن یزد، بافق، میبد و اردکان به‌سازی شد و ۸ دستگاه آسانسور در آنها نصب شده است. موسوی همچنین گفت: ۷۶ میلیارد تومان پروژه در دست اجرا داریم که تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

اتصال راه‌آهن به مترو

معاون مسافری راه‌آهن از اتصال ایستگاه راه‌آهن تهران به خط ۳ مترو تا پایان امسال خبر داد و افزود: در جابه‌جایی مسافران توسط قطارهای حومه‌ای تا اول آبان ماه امسال ۲.۷۶ میلیون نفر مسافر جابه‌جا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹درصد رشد داشته است. موسوی همچنین گفت: ۳۶میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز مسافرت ریلی، از جمله ساخت نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی در ایستگاه‌های راه‌آهن و بازسازی و تجهیز نمازخانه‌ها اختصاص یافته است.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز