شما اینجا هستید
اخبار عمومی » نشست مشترک مدیران راه آهن کشور و شرکت فولاد خوزستان

نشست مشترک مدیران راه آهن کشور و شرکت فولاد خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خوزستان ، عضو هیئت مدیره شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : اتصال سربندر به خرمشهر از طریق خطوط ریلی از دیگر برنامه‌های راه آهن کشور است و بدین منظور کنسرسیومی نیز تشکیل شده است.

سعید رسولی با بیان اینکه در مشارکت با فولاد خوزستان صرفه اقتصادی و رقابت پذیری را برای این صنعت در نظر می‌گیریم، همچنین در برنامه ششم توسعه سهم راه آهن از حمل و نقل بار از مسافر ۲۰ درصد تعریف شده است افزود : طبق پیش‌بینی‌های سال جاری ۶۲ میلیون تن بار از طریق خطوط ریلی جابجا می‌شود که این رقم در سال ۹۵ حدود ۴۰ میلیون تن است.

وی ادامه داد : خطوط ریلی، جاده ای و دریایی خوزستان ظرفیتی کم نظیر است و مسأله مهم فراهم کردن شرایط لازم جهت تسهیل حمل و نقل مواد اولیه برای این صنعت است.

مدیرکل راه آهن جنوب نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیون و ۳۳هزار تن شمش فولاد به بندر امام منتقل شده است

عبدالکریم درویش زاده افزود : همکاری صنایع فولاد خوزستان با راه آهن منافع مالی این صنعت را بهتر تأمین می‌کند و اداره کل راه آهن جنوب آمادگی حمل کل شمش صنعت فولاد به بندرامام را دارد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز